Petr Bende nakrúcal klip na Slovensku

Zdroj foto a info: Supraphon

Spevák a skladateľ Petr Bende vydáva singel z aktuálneho albumu ReSTART. K baladickej piesni Utonout, ktorá je podľa autora o túžbe, hľadaní a nachádzaní, vznikol i videoklip podľa scenára a v réžii Michala Kunesa Kováča, ktorý spevák nakrúcal na Slovensku.

V našom videoklipe divoká horská príroda pomyselne predstavuje nezlomnú lásku k niekomu veľmi blízkemu. Je to snová cesta krajinou duše a mysle, v ktorej človek blúdi, keď hľadá odpovede na nevyslovené otázky. Je to v podstate existenčne-poetický klip, kde sa hlavný protagonista po vzore Londonových hrdinov vydáva do divočiny, aby tam našiel sám seba, odpútal sa od všetkého zbytočného a neutopil sa vo všednosti, uviedol Michal Kunes Kováč.

Klip vznikol v spolupráci s kameramanom Tomášem Šťastným. Natáčalo sa v panenskej prírode v chránenej prírodnej rezervácii Branisko na severe Slovenska v Prešovskom kraji, pri hraniciach s Poľskom. Realizačný tím mal zázemie v zrube Smrekovica, ktorý sa nachádza vo výške 926 metrov nad morom. Do týchto miest nie je bežný prístup a je potreba spolupracovať aj s horskou službou. V priebehu dvojdenného natáčania nachodili tvorcovia klipu desiatky kilometrov, aby dosiahli miesta, kde vznikli najlepšie zábery. Zachytiť ranné svetlo znamenalo vyraziť na cestu už o štvrtej hodine ráno. Bolo taktiež nutné obozretne obísť značky s varovaním pred medveďmi.

Melódiu piesne Utonout som v sebe nosil veľmi dlho. Predstavuje pre mňa túžbu po voľnosti a slobode. Preto som bol nápadom režiséra Kunesa nadšený a s radosťou som sa do divokej, čistej prírody vydal a poklonil som sa tomu, čo z nej vyžaruje, dodal Petr Bende.