Petr Kotvald oslávi šesťdesiatku koncertom a novým albumom

Český spevák Petr Kotvald v roku svojho významného životného jubilea prichádza s novým štúdiovým albumom, ktorý je výrazným autorským počinom mladého skladateľa Martina Blažka, klávesistu Petrovej sprievodnej kapely Trik. Brilantným textom Pavla Cmírala sekunduje Marek Sloup a prekvapí tiež Petrova textárska prvotina.

Medzi dvanástimi piesňami sú popové pesničky, balady, ale trebárs i šansón, či ako Petr a Martin s úsmevom tvrdia, Cartneyovka s prvkami country. Toto je nový Petr Kotvald. Výrazne akustický, trochu iný a napriek tomu taký akého ho majú jeho verní poslucháči radi: nečakajte retro, ale prekvapivo veľa piesňových nálad, výrazné melódie a starostlivo vystavané refrény, dar emotívneho zdieľania v osobitom speváckom prejave a obdivuhodný nadhľad.

Album je takmer celý Martinovým autorským počinom. Kompletne album zaranžoval, nahral i vyberal konkrétnych muzikantov. Fascinovala ma jeho presná predstava o tom ako a čo nahrať. Spoločne sme sa skvelo názorovo stretli i so zvukárom Petrom Kocfeldom. Bolo to objavné, inšpirujúce a krásne tvorivé – tiež vďaka textom Pavla Cmírala a Marka Sloupa, s ktorým som sa stretol pracovne prvýkrát. Objavil som v sebe ďalšie možnosti a studňu radosti. Za to všetkým a hlavne Martinovi i Petrovi ďakujem, hovorí Petr Kotvald.

Na albume sa objavia aj dve cover verzie. Pod českým názvom Jde za svou láskou sa skrýva hit speváka a skladateľa Terence Trent D’Arbyho Let Her Down Easy, a skladba Svátost lásky je zasa výsledkom zaujímavej spolupráce produkčného štúdia TC Lemons s Američankou Stephanie Kay. Zvyšných desať titulov sú pôvodné skladby, medzi ktorými fanúšikovia nájdu i pieseň s príznačným názvom Šedesát. K tej vznikol i videoklip Mariana Mačka a Andreje Kostića s grafickou supervíziou klipu (i celého projektu LX) od Dušana Chrásteka, známeho zatiaľ predovšetkým vďaka práci kostýmového výtvarníka.

Aj keď ide o moje životné jubileum, stále sú to len narodeniny! Ale bude to hlavne sviatok hudby, mojich pesničiek a tiež priazne mojich poslucháčov. A to sa patrí poriadne osláviť. V sobotu 28. septembra 2019 v Kongresovom centre Praha koncertom Best of 2019 – LX. A prečo LX? Proste sa to tak stalo. Takže nečakajte ani retro a ani kvapku sentimentu. Ale o emóciách to bude. Vlastne iba o emóciách, dodáva Petr Kotvald.