Pink Floyd vydajú The Early Years samostatne

Skupina Pink Floyd nedávno vydala luxusný komplet The Early Years 1965-1972. Jeho jednotlivé komponenty teraz sprístupňujú samostatne pod súhrnným názvom The Early Years: Individual Volumes. Box, ktorý Pink Floyd vydali minulý rok v novembri, obsahuje nevydané demosnímky, televízne vystúpenie, živé záznamy a ďalšie archívne rarity z uvedeného obdobia.

Ide skutočne o zberateľskú lahôdku, ktorá na desiatich CD, deviatich Blu-ray diskoch, jedenástich DVD a piatich sedempalcových vinylových singloch ponúka predovšetkým dvadsať nevydaných piesní spolu s Vegetable Man a In The Beechwoods z roku 1967, prerobené verzie skladieb z filmu Zabriskie Point z roku 1970, sedem hodín nezverejnených živých audio nahrávok, viac než pätnásť hodín video záznamov raritných koncertných vystúpení a rozhovorov, tri celovečerné filmy.

Ide o jedinečný pohľad na ranú tvorbu jednej z najdôležitejších hudobných skupín všetkých čias, o príležitosť počuť, ako sa menila tvár kapely od singlu Arnold Layne k dvadsaťminutovému epickému kúsku Echoes. The Early Years 1965-1972 detailným spôsobom mapuje, ako sa vyvíjala cesta Pink Floyd od stretnutia Rogera Watersa, Richarda Wrighta, Nicka Masona a Syda Barretta v londýnskej Regent Street Polytechnic cez odchod Syda Barretta a okamžik, kedy sa ku skupine pripojil David Gilmour, až po obdobie pred vznikom zásadného albumu The Dark Side Of The Moon.

Pink Floyd teraz box rozoberajú na šesť častí, ktorých názvy vymyslel Roger Waters a poskytujú ich samostatne. Celky poskladané podľa jednotlivých rokov 1965-1967, 1968, 1969, 1970, 1971 a 1972 sú k dispozícii vždy v kombinácii CD/DVD/Blu-ray a určite potešia nielen nadšených najvernejších fanúšikov. Veď ide o žiarivé okamžiky novátorskej etapy jednej z najzásadnejších kapiel hudobnej histórie. The Early Years: Individual Volumes vychádzajú 24. marca.