PinkPantheress žne úspechy

Britská speváčka PinkPantheress sa stala čerstvou víťazkou tradičnej ankety BBC Sound Of 2022. Uspela v konkurencii ďalších talentovaných hudobníkov, medzi ktorými boli aj Central Cee, Priya Ragu, Mimi Webb alebo Baby Queen.

PinkPantheress patrí k najnovším objavom britskej scény. Za pseudonymom sa skrýva sotva dvadsaťročné dievča z kúpeľného mesta Bath, ktoré svoje nahrávky dlho publikovalo anonymne na sociálnej sieti TikTok. V marci minulého roka ju preslávila experimentálne popová skladba Break It Off, v ktorej PinkPantheress využila základ z drum’n’bassovej inštrumentálky Circles z deväťdesiatych rokov od producenta Adama F. Mnoho odkazov na deväťdesiatky nájdete aj na jej mixtape projekte to hell with it, ktorý propagoval ďalší úspešný singel Just For Me. Aktuálne speváčka pripravuje remixovú podobu albumu to hell with it s účasťou ľudí ako Powfu, Sam Gellaitry, El Guincho alebo Anz.

Sledovaná udalosť sa každoročne koná na prelome decembra a januára a jej ambíciou je vybrať interpreta, ktorý významne ovplyvní tvár populárnej hudby v ďalších mesiacoch. Patrónom ankety, kde hlasuje cez sto hudobných odborníkov a muzikantov, je BBC. Jej história siaha až do roku 2003, keď prvý ročník vyhral 50 Cent. Medzi víťazmi prestížnej ankety nájdeme napríklad Adele, Michaela Kiwanuku, Years & Years alebo Ellie Goulding, zoznam nominovaných z minulých rokov okrem toho ponúka aj Billie Eilish či Lewisa Capaldiho. Minulý rok sa v najlepšej päťke umiestnila aj speváčka Griff, zvíťazil rapper Pa Salieu.