Platonická láska

Štefan ŠtecPeter Bič Project opäť spojili svoje sily a výsledkom je mimoriadna úprava slávnej piesne z muzikálu Na skle maľované. Pesnička Za rána za rosy síce dostala moderný zvuk, no zachovala si aj atmosféru 70. rokov minulého storočia. Chalani po nej siahli aj preto, že ich sprevádzala životom už od detstva a zbožňovali ju. Štefana k pesničke priviedla jeho mama, ktorá bola, podobne ako väčšina vtedajších žien, platonicky zaľúbená do herca Michala Dočolomanského.

Túto skladbu zbožňujem už od malička, ešte od čias, keď moja mama – ako všetky mamy v tom čase – bola platonicky zaľúbená do Michala Dočolomanského. Vedel som, že raz si ju chcem zaspievať. Aj keď sa táto skladba vníma už skoro ako slovenská ľudová pieseň, nie je to tak. Má poľskú autorku Katarzynu Gantnerovú. V melodike piesne krásne cítiť hudobnú estetiku 70. rokov. Taký dobrý bigbít!  Zároveň je tam veľmi vkusne vnesená ľudovosť, čo ma najviac priťahuje na tejto skladbe. K tomu všetkému sa mi skladba spája s letom a parádou tatranskou túrou v kosodrevine. A preto bol výber jasný, vysvetľuje Štefan Štec.

Štefan ma oslovil a keďže som túto pesničku poznal, muzikál Na skle maľované sa mi vždy veľmi páčil, neváhal som. Bola to pre mňa výzva, ale hlavne sa mi páči, že sa Števo posúva aj do takýchto trošku iných hudobných vôd a myslím si, že mu to veľmi sadlo. Zvuk je súčasnejší, dali sme tomu trošku iný aranž, spieva tam aj naša speváčka Viktória a v zásade je to taký zvuk Peter Bič Project, upresňuje Peter Bič.

Aj túto skladbu zaspieva Štefan Štec na aktuálnom turné, ktoré štartuje o pár dní:
23.07. Košice
01.08. Kežmarok
06.08. Trnava
21.08. Banská Štiavnica
29.08. Hlohovec
10.09. Trenčín