Po temer štvrťstoročí opäť spolu

Obaja majú na konte milióny videní svojich videoklipov, desiatky úspešných hitov a nejednu exkluzívnu hudobnú spoluprácu. Tú svoju si zopakovali po rokoch znovu. Marián ČekovskýRobo Opatovský uviedli do sveta novinku Po čom ženy túžia.

Ich prvá spoločná pesnička Natália sa datuje ešte do roku 1999, keď absolvovali aj spoločné turné, no potom sa ich hudobné smerovanie na niekoľko rokov oddelilo. Oboch umelcov opätovne spojila hudobno-zábavná relácia pre deti, ktorej sa Marián Čekovský intenzívne venuje. Čekyho hudobný labák je projekt, ktorý má svoju širokú fanúšikovskú základňu a pozvanie zaspievať deťom dostal i Robo Opatovský. Práve tu prišlo k stretnutiu známych umelcov, pričom predmetom ich debaty bolo aj nadviazanie na spoluprácu spred niekoľkých rokov.

Do mesiaca som sa Mariánovi ozval s návrhom finálnej podoby skladby. On neváhal, ponuku prijal a dnes, po jej úspešnej finalizácii, môžem skonštatovať, že obaja sme vyzretejší, tvárnejší, hudobne flexibilnejší a, čo je najdôležitejšie, funguje medzi nami rešpekt a uznanie. Mariána považujem za neskutočného profesionála, mimoriadne talentovaného hudobníka, klaviristu. Mám tiež rád jeho humor, preto je každé stretnutie s ním spojené s pozitívnymi emóciami a dobrou náladou. Verím, že to z piesne cítiť a možno aj určitú mužskú vyspelosť a tiež to, že nemáme potrebu medzi sebou súťažiť a strhávať na seba pozornosť, tvrdí obľúbený skladateľ a spevák Robo Opatovský, ktorý prvý album vydal už v roku 1997.

Verím v duchovnú prepojenosť umelcov v rôznych štádiách ich tvorby aj životov – keď začínajú, keď sa im niečo podarí a následne sa opäť niekde stretnú. Aj ja sa rád vraciam späť v čase a sledujem, ako sa ten či iný umelec vyvíjal. Apropo, pri takomto rozjímaní som sa sám seba pýtal, prečo som vyzeral tak, ako som vyzeral, keď sme s Robom spolupracovali na hite Natália. Dnes sa multimédiá a spôsoby nahrávania skladieb zrýchlili do takej miery, že už pomaly nahráte behom chvíľky duet pokojne i na ulici. Oveľa dôležitejšie je však oslovenie či spôsob, akým k nemu dôjde. Keď vás osloví kolega z minulosti, tak sa z toho tešíte. Ide predsa o potvrdenie toho, že už vtedy ste nastúpili na dobrý vlak. A ja mám Roba naozaj, úprimne rád, hovorí o spolupráci Marián Čekovský.