Pokondri sú Star Boys

Ťažká váha českej hudobnej scény – Těžkej Pokondr – ohlasuje veľký comeback a vysiela do sveta novinku v podobe hviezdne obsadeného videoklipu Sketmen (Kretén). Dvojica oslavuje tento rok viac než dvadsať rokov na scéne a vydáva nový album Star Boys. Veríme, že sa našim verným fanúšikom bude páčiť nový album Star Boys, na ktorom sme pracovali viac než tri roky a že si spoločne užijeme koncertné oslavy, odkazuje svojim priaznivcom Těžkej Pokondr.

Snáď len Kabát a Lucie sa môžu u našich českých susedov porovnávať počtom predaných albumov s dvojicou Miloš Pokorný a Roman Ondráček. Od roku 1996, kedy so singlom Saša jede Pokondři rozvírili stojaté vody českej pop music, predali vyše 500 000 albumov a niekoľko rokov po sebe boli zároveň najpredávanejšími umelcami v Českej republike. Okrem toho ako kmotri ranných rozhlasových show majú na Frekvenci 1 jedno z najpočúvanejších vysielaní v českom éteri a aj na televíznych obrazovkách sú stále vyhľadávaným moderátorským tandemom, slovami Ladislava Županiča z intra nového albumu tak máme tú česť s fenomenálnou dvojicou Těžkej Pokondr.

Nový album Star Boys sa istotne bez zveličovania zaradí medzi klenoty ich bohatej diskografie. Páni v skvelej forme v roku 2017 servírujú opäť hity z blízkej i vzdialenejšej minulosti s českými textami, ktoré nielen parodujú svetové a domáce šlágre, ale zároveň s nadhľadom glosujú dianie okolo nás. Prvýkrát vo svojej histórii sa Těžkej Pokondr s novým albumom Star Boys dostane aj na drážky červeného vinylu dlhohrajúcej LP.