Polemic spáchali Dokonalý zločin

Kapela Polemic prináša fanúšikom nový singel Dokonalý zločin. Natočila k nemu aj videoklip, v detektívnom príbehu hrá hlavnú úlohu Marko Igonda – známy herec, ktorý aktuálne hviezdi aj v novom slovenskom trileri Sviňa. V komparze si spolu s ním zahrali aj všetci členovia kapely.

Energická skladba je príbehom o očarení muža ženou, ktorá sa v jeho živote zjaví z ničoho nič, urobí rozruch, ukradne mu srdce a zmizne bez stopy. Je to príbeh, ktorý zo svojho života poznajú asi všetci chlapci aj chlapi. Zápletka, ako keby ju napísala samotná Agatha Christie, s úsmevom hovorí autor textu Peter Petko Opet.

Vždy rád podporím slovenské kapely a slovenskú hudbu. Je to pre mňa česť, že som mohol účinkovať na našej slovenskej scéne aj v tomto žánri. Oceňujem najmä to, že chalani sa v klipe rozhodli pre dejovú linku. Vďaka tomu som sa mohol v klipe realizovať nielen ako tvár, ale aj ako herec, teší sa zo spolupráce Marko Igonda.

Femme fatale v klipe si po jeho boku zahrala slovenská divadelná, filmová a televízna herečka Marta Maťová, ktorú môžu fanúšikovia poznať aj z filmov Amnestie či Šťastný nový rok.

Marko je charizmatický herec, ktorý sa fantasticky zhostil svojej hereckej role a herecká kolegyňa Marta Maťová mu pri tom vynikajúco asistovala. Sme radi, že našu ponuku stvárniť hlavné postavy v našom klipe títo herci prijali, z ich výkonov sme nadšení. Vôbec sme netušili, že Marko mal v tom čase už natočené všetky scény filmu Sviňa. Premiéra filmu vyšla s premiérou klipu úplne náhodou na rovnaký čas, dodal spevák Braňo Bejzo Bajza.

Natáčanie videoklipu bolo netradičné, komparz totiž stvárnili samotní členovia kapely a celý produkčný tím zo spoločnosti, ktorá stojí za klipom. Každý člen kapely si zahral niekoľko vedľajších, komparzných úloh: členov hotelového personálu, barmana, hostí hotela  na raňajkách, recepčného aj upratovača. Na hereckých výkonoch členov kapely s úsmevom spomína aj Marko Igonda: Úžasne som sa bavil na ich (ne)hereckých výkonoch. Tie grimasy, čo chalani vedeli dať perfektne oháknutí v nových kostýmoch. Podľa mňa je to vždy zaujímavé, ako civil niekedy dobre vystrelí. On sám v klipe stvárnil muža, ktorého do svojich svárov dostala krásna žena. Asi najhoršie bolo chodiť nahý po hoteli medzi všetkými tými ľuďmi. Bolo to veľmi príjemné a nepríjemné zároveň – vlastne dosť zaujímavý pocit, smeje sa Igonda pri spomienke na samotné natáčanie.

Polemic začína nový rok naozaj aktívne. Už o pár dní začína spoločné klubové turné s kapelou Medial Banana. Okrem kamarátstva ich spája najmä láska k jamajskej hudbe, ska a reggae. Funkčnosť tohto hudobného spojenia minulý rok potvrdili nielen nadčasovou hymnou Staré časy, ale aj spoločným koncertom, ktorý sa stal jedným z vrcholov minuloročného festivalu Uprising. Táto vydarená premiéra sa tak stala predzvesťou hudobnej energie, ktorú už onedlho prinesú do viacerých slovenských a českých miest. Okrem očakávaných metropol ako Praha, Brno, Bratislava či Košice navštívia aj malé oravské mestečko Hruštín, ktoré si nechali ako čerešničku na torte. Práve na Orave sme v Hruštíne zažili búrlivé koncerty s emotívnym publikom, na ktoré spomíname všetci dodnes. Sme presvedčení, že to bude ideálne miesto na posledný koncert klubovej Staré časy Tour 2020, dodal Bejzo.

Polemic & Medial Banana: Staré časy Tour 2020
05.03. Nitra
06.03. Banská Bystrica
07.03. Trenčín
13.03. Košice
14.03. Prešov
18.03. Brno
26.03. Bratislava
18.04. Hruštín