V Bratislave vystúpi chorvátsky klavírny virtuóz

Kým českému publiku je tento klavírny virtuóz dobre známy, bratislavskému publiku sa 21. apríla v Atelieri Babylon predstaví Maksim Mrvica prvýkrát. Mix crossoveru a vážnej hudby v jeho osobitom podaní zaznie v apríli v Prahe, Brne a v Bratislave.

Chorvátsky klavírny virtuóz sa tento rok vracia do Čiech už štvrtýkrát. Máte tu skvelé publikum. Som vždy príjemne prekvapený, ako reaguje na moju hudbu a dokáže so mnou prežiť moje koncerty. Preto sa sem rád vraciam. Ale zároveň sa teším na vystúpenie v Bratislave a na slovenské publikum. Dúfam, že sa nám podarí nájsť rovnaké súznenie, ako v Čechách, hovorí Maksim Mrvica. Svojim poslucháčom tentokrát predstaví svoju čerstvú novinku New Silk Road.

Okrem skladieb z nového albumu nebudú na všetkých troch avizovaných koncertoch chýbať ani veci z predchádzajúcich nahrávok a dôjde aj na obľúbené kúsky, ktoré si fanúšikovia žiadajú na každom Mrvicovom vystúpení – Mission Impossible alebo Croatian Rhapsody. Časť koncertu bude opäť venovaná klasike. Maksima Mrvicu bude sprevádzať hráč na bicie nástroje a perkusie.