Popová ikona Kylie Minogue na Szigete

Headlinerom prvého dňa maďarského Szigetu bude ikonická popová senzácia Kylie Minogue. Do programu dnes pribudol aj hviezdny austrálsky DJ a producent Fisher či Barry Can´t Swim. Už známymi headlinermi tohto aj Slovákmi obľúbeného a vyhľadávaného festivalu sú Halsey, Liam Gallagher, Fred Again.., Stormzy, Sam Smith či Martin Garrix. Fanúšikovia Szigetu sa môžu tešiť aj na Louisa Tomlinsona, RAYE, Four Tet, Toma Odella, Azahriah, Big Thief, Fontaines D.C. a mnohých ďalších. Sziget festival bude od 7. do 12. augusta na krásnom zelenom ostrove v centre Budapešti. 

Kylie Minogue patrí už roky medzi najväčšie spevácke ikony vôbec. Svoju hviezdnu kariéru oživila v lete 2023 s hitom Padam Padam z albumu Tension. Tento rok Kylie získala prestížne ocenenie BRIT Music Awards v kategóriách Global Icon a International Artist a jej kariéra a popularita naďalej rastie a medzi vrcholy tohto leta bude patriť určite aj jej koncert na Szigete.

Na festival pricestuje tento rok aj jej austrálsky rodák – DJ a producent Fisher, ktorý je jedným z najvyhľadávanejších talentov na súčasnej scéne. Tento na Grammy nominovaný DJ prinesie na Sziget svoje nákazlivé beaty a energické vystúpenie so skladbami ako Losing It a You Little Beauty.

Sziget ponúka vystúpenia svetových hviezd z prvých miest hitparád, ale aj vychádzajúce hviezdy a talenty z celého sveta. Preto sa oplatí navštíviť festivalové pódiá a miesta so skvelým programom, ktorých je na Ostrove slobody viac ako dvadsať.

Silvia Turnerová