Posolstvo z bájneho Betlehemu

Slovenský spevák a skladateľ Robo Opatovský zverejnil videoklip ku koncertne najúspešnejšej skladbe z albumu Šťastné a veselé. Priznáva, že skladbu pôvodne neplánoval zaradiť do programu koncertov, stalo sa tak náhodou a reakcie publika podnietili vznik videoklipu. 

Skladbu V bájnom Betlehéme som pri nahrávaní bral ako moju intímnu výpoveď, môj vzťah k tejto biblickej téme. Je to náročnejšia skladba, ktorú sme minulý rok ani neplánovali na turné hrať. Vyskúšali sme to však a diváci sa uprostred repertoáru postavili a zatlieskali. Toto sa opakovalo následne na každom koncerte, a tak mi fanúšikovia vlastne vybrali vianočný singel na tento rok, povedal o skladbe, ktorá pochádza z albumu Šťastné a veselé, spevák Robo Opatovský.

Zvyčajne, keď sa pustí pesnička, tak sa hneď debatuje. V tomto prípade ostalo ticho a spoločne sme ju počúvali. To bolo veľmi príjemné a aj moderátori sa vyjadrili, že je nádherná a chceli vedieť ako znie naživo. Asi má svoje čaro, ktoré z pódia, prešlo k divákom do hľadiska a z rádia verím, že prejde toto čaro aj k poslucháčom, povedal o svojej skúsenosti z nedávnych návštev v rádiách Robo Opatovský. Zároveň je aj veľmi zvedavý, či sa niečo podobné udeje aj v prípade videoklipu.

Šťastné a veselé Tour 2023 sa začne 26. novembra v Bratislave, pokračovať bude v Piešťanoch (29. november), Bošanoch (3. december), Martine (4. december), Starej Turej (6. december), Košiciach (11. december), Poprade (13. december), Cíferi (15. december), Kysuckom Novom Meste (17. december) a vyvrcholí v Trenčíne 20. decembra 2023.