V živote Jitky Zelenkovej žiari Vincent

Legenda a stálica českej populárnej hudby Jitka Zelenková vydala nový singel Vincent. Ide o slávny song Dona McLeana, ktorý v priebehu rokov zaradilo do svojho repertoáru množstvo svetoznámych interpretov a v českom éteri ho v 70. rokoch preslávil Pavel Bobek.

Jitka Zelenková, ktorá si skladby do svojho repertoáru vždy starostlivo vyberá, na margo novinky hovorí: Starry Starry Night je prekrásna melodická pesnička. A navyše ju po česky už pred rokmi skvelo otextoval Zdeněk Rytíř. Som veľmi rada, že jeho žena Helena súhlasila s tým, aby som ju naspievala.

Legendárna česká speváčka vydáva singel Vincent v krátkom čase po dvoch predchádzajúcich piesňach: Věř mi autorskej dvojice Ivan Němeček a Jaroslav Wykrent a coververzii songu Right Here Waiting Richarda Marxa s českým textom Eduarda Krečmara Kamkoli se dáš.

Jitka Zelenková pred dvoma rokmi vyrazila na narodeninové turné, ktoré však po niekoľkých koncertoch musela zastaviť. Teraz sa vracia na pódiá a 15. mája 2022 v pražskom Divadle ABC usporiada odložený narodeninový koncert s nadhľadom nazvaný Znovu 70.