Na Festival Divadlo CS príde do Bratislavy famózna Chantal Poullain

S Divadlom Bolka Polívku do Bratislavy mieri herecká hviezda Chantal Poullain. Na prvom ročníku Festivalu Divadlo CS sa predstaví v hre Šesť tanečných hodín v šiestich týždňoch. Hra o ľudskej opustenosti a nikdy neumierajúcej nádeji v lepší život odštartuje päťdňovú prehliadku českého divadla v hlavnom meste od 9. do 13. apríla 2018 v bratislavskom Ateliéri Babylon.

Charizmatická Chantal Poullain pochádza z južného Francúzska. Bola prvou manželkou vynikajúceho herca, míma a komika Bolka Polívku. Napriek tomu, že sa nikdy nenaučila hovoriť po česky bez prízvuku, je v Čechách uznávanou herečkou a šansónovou speváčkou so sexy hlbokým hlasom. V Bratislave ju uvidíme v predstavení Šesť tanečných hodín v šiestich týždňoch, ktoré malo premiéru v roku 2006 v Divadle Ungelt v obsadení Chantal Poullain a Oldřich Kaiser. V roku 2011 vystriedal Oldřicha Kaisera v jeho úlohe iný český populárny herec Pavel Kříž. V obnovenej premiére v júni 2017 úlohu naštudoval mladý kolega Martin Kraus.

V pondelok 9. apríla 2018 možno tento 140-minútový strhujúci herecký duet režiséra Zdeňka Dušeka vidieť v Ateliéri Babylon aj na Slovensku.

Šest tanečních hodin v šesti týdnech od Richarda Alfieriho je jedno z mojich najmilších predstavení. Neviem si predstaviť, že by sme ho niekedy prestali hrať. Má hĺbku a humor. Je to nádherný príbeh dvoch ľudí, ktorí sa nikdy nemali stretnúť. Mladého učiteľa tanca a starej dámy, hovorí o predstavení hlavná predstaviteľka Chantal Poullain.

Festival Divadlo CS sa predstaví od 9. do 13. apríla 2018 v Ateliéri Babylon v Bratislave. Vstupenky sú už v predaji.

Festival DIVADLO CS
Ateliér Babylon 9. – 13. apríl 2018
09.04. Divadlo Bolka Polívky – ŠEST TANEČNÍCH HODIN V ŠESTI TÝDNECH
10.04. Divadelní společnost DuEt – CRAVATE CLUB
11.04. Divadlo Letí – 8GB TVRDÝHO PORNA
12.04. Divadlo SpoluHra – GEDEONŮV UZEL
13.04. Divadlo Komediograf – MANŽELSTVÍ V KOSTCE