Juraj Hnilica s českou pesničkárkou

Dvaja živelní pesničkári Juraj Hnilica a Kaczi sa spojili v piesni Dobrú noc z hôr, ktorej hlavné posolstvo je spájať. Pieseň oslavuje prírodu, život, jednoduchosť bytia, ženu a muža. Kladie dôraz na krásu česko-slovenských hôr a našich kultúr.

Videoklip prevádza dej, kde sa symbolicky lúčime s dušami, ktoré nás opustili a putujú na druhú breh, komentuje Kaczi. Klip mal pôvodne vzniknúť už v lete, ale okolnosti nás nasmerovali až na jeseň, čo ukázalo ako najkrajšiu možnú variantu vďaka nádherne zafarbenej prírode. Znovu sme sa utvrdili v tom, že je všetko tak, ako má byť, dodáva Juraj Hnilica.

Veľmi sa teším z tohto krásneho spojenia, keďže v Kaczi som objavil veľký kus seba v ženskej podobe. Veľakrát pri tvorbe piesne až po samotný klip, som si povedal, že toto spojenie prišlo fakt „z hora a malo sa udiať, lebo veci čo sa nám diali na tejto jedinečnej ceste, je ťažko opísať slovami. Som nesmierne šťastný a vďačný, že sme mohli spoločne vytvoriť niečo tak pekné, uviedol ku spolupráci pesničkár.