Postapokalypsa podľa Karin Ann

Rok 2020 sa pomaly chýli ku koncu a už teraz je jasné, že jedným z najaktívnejších tohtoročných objavov na slovenskej hudobnej scéne je mladá, 18-ročná speváčka Karin Ann s neprehliadnuteľným hudobným štýlom i imidžom. Jej bilancia za rok 2020, kedy oficiálne vstúpila na scénu, boli doposiaľ 4 single, rotácia klipu v nemeckej MTV, rozhovor v prestížnom nemeckom týždenníku Bild, pozitívne ohlasy z Maďarska či naplánované vypredané poľské turné ako predskokanka úspešnej speváčky Sanah. S posledným singlom 3AM speváčka výrazne zaujala v susednej Českej republike, kde si získala rotácie v rádiách i hudobnej televízii. Práve s Českou republikou je spojená aj jej novinka, ktorá vychádza práve teraz – v jej novej piesni hosťuje aktuálne jedna z najväčších hviezd českej hudobnej scény, Ben Cristovao. Ich spoločnú skladbu Hloupej svět sprevádza prepracovaný postapokalyptický videoklip.

Pôvodný text skladby Karin napísala už dávnejšie v angličtine. Keď ho pred časom vybrala ako svoj český singel, pri pretextovaní piesne do češtiny spojila sily s českým spevákom a textárom Vojtom Drahokoupilom, ktorý si zhodou okolností tiež zahral prednedávnom v jej videoklipe Zavolaj mi zajtra. Hloupej svět rozpráva príbeh dvoch ľudí, ktorí spolu boli v minulom živote šťastní, ale v tomto im to kvôli súčasným problémom nefunguje. A to i napriek tomu, že vedia, že ich vzťah by sa v inej dobe uberal celkom iným smerom, opisuje Karin.

Vyskúšať si spev po česky sa rozhodla, pretože čeština je jej prirodzene blízka, keďže práve z Českej republiky pochádza jej mama. Hloupej svět je teda Karininým prvým singlom v českom jazyku. Preto sa rozhodla ponúknuť hosťovanie v singli kolegovi z českej hudobnej scény; voľba napokon padla na Bena Cristovaa. Bena mi na spoluprácu odporučil producent Tomi Popovič. Ten nápad sa mi od začiatku páčil, pretože Benova tvorba je mi sympatická a okrem hudby máme aj ďalšie spoločné záujmy, napríklad vegánstvo či práva zvierat, dodáva.

Práve tieto spoločné záujmy zaujali okrem hudby na Karin i Bena. Karin je na svoj vek inde než väčšina jej rovesníčok. Máme podobný pohľad na to, čo je so svetom zle a obaja sme v snahe urobiť to tu lepšie začali u seba samých. Preto ma táto spolupráca s ňou baví, prezradil Ben Cristovao.

Hlavní hrdinovia klipu Hloupej svět – muž a žena sa snažia v katastrofickom svete nájsť niečo pozitívne a narazia na pár, ktorý bol šťastný, ale radšej zomrel spolu, než aby žil oddelene. Vďaka tomuto zážitku sa nakoniec hlavní hrdinovia rozhodnú žiť spolu, i keď im doba nepraje, dodáva Karin Ann.