Postráž Emmu

Na dobré sa oplatí čakať. Presne tieto slová sa vzťahujú aj na najnovší videoklip rapovej formácie Ultrazvuk, v ktorom si Vec a Tono S. prizvali na pomoc obľúbenú speváčku Emmu Drobnú. Už na prvý pohľad zaujímavé spojenie ostrieľaných hudobníkov rozhodne nesklame ani tých najväčších fajnšmekrov.

Hoci bola spolupráca UltrazvukuEmmy Drobnej, rovnako ako aj predstava o videoklipe, jasná takmer okamžite, so samotnou realizáciou to už bolo trocha náročnejšie. Hlavne z časových dôvodov. Napokon ale všetko dobre.

I keď má Ultrazvuk na konte prevažne spoluprácu s mužskými hudobníkmi, duet s Emmou sa už od samého začiatku javil ako výborná voľba. Keď som písal text refrénu, napadol mi rým Zem nebola rovná, ani ja taká drobná. Hneď som si spomenul na Emmu a jej dávnejšiu minikauzu. Prišlo mi to ako celkom chytrý spôsob, ako by si z toho mohla vystreliť. S malou dušičkou som jej zavolal a opýtal sa jej, či by do toho šla. A ona sa rozhodla správne, pretože súhlasila (smiech), hovorí Vec.

Videoklip zachytáva vtipný príbeh s poriadnou dávkou akčnosti. Napriek tomu, že je vymyslený, pokojne sa môže prihodiť ľubovoľnému mužovi s horkokrvnou polovičkou. Základ hudby tvorí starý ruský sampel zo silno pukajúcej platne, za rapové pasáže je zodpovedný Branči Kováč alias Vec spolu s Tonom S.

Emma Drobná napriek netradičnému žánru, ostáva verná svojmu štýlu: Zatiaľ nič hip-hopové nepripravujem. V piesni nerapujem, stále sa držím vo svojej komfortnej zóne, a tou je spev. Neviem či by som to nazvala experimentom. Ale táto spolupráca ma veľmi bavila.