Predčasné Vianoce s Helenou

Čakanie na Vianoce tento rok spríjemní Bratislavčanom a Slovákom diva českej a slovenskej hudobnej scény. Helena Vondráčková poctí Bratislavu špeciálnym vystúpením, na ktoré si pozvala aj dvoch hostí z Čiech, 28. novembra.

Šesťdesiat rokov na hudobnej scéne, viac ako 1700 piesní, 90 albumov a 20 miliónov predaných kusov nosičov. To robí z Heleny Vondráčkovej hviezdu svetového merítka. Jej hity patria k tomu najlepšiemu, čo vzniklo na našej scéne. Dlouha noc, Lásko má, ja stůňu či Sladké mámení si pamätajú ľudia naprieč všetkými generáciami. Aj tóny týchto skladieb v novembri roztancujú Bratislavu.

Určite nebudú chýbať osvedčené hity, pesničky z posledného albumu Tvrdohlavá, kde mám aj skladby od Vaša Patejdla, ale taktiež vianočné piesne. Už od jesene budeme mať rozbehnuté turné, takže do Bratislavy prídeme výborne pripravení. Uvidíme, či vymyslíme aj niečo špeciálne, hovorí tajnostkársky Helena Vondráčková.

Helena Vondráčková počas kariéry zabodovala aj vďaka univerzálnosti. Okrem spievaniu popových skladieb sa venovala muzikálom, herectvu a dokonca i dabingu obľúbených animovaných rozprávok. Jej výkony boli ovenčené množstvom prestížnych ocenení od odborníkov, ale aj fanúšikov. Aj to je dôkazom jej nesmiernej popularity a kvality. Helena napriek tomu nepoľavuje, je veľkou profesionálkou a divákom prináša vždy kvalitné vystúpenia plné emócií, na ktoré tak skoro nezabudnú.

Česká stálica sa v našej metropole predstaví s programom Helena Vondráčková a přátelé. O skvelý večer sa postarajú taktiež Olga Lounová a Sagvan Tofi. Trojica veľkých hviezd pripravila niekoľko skvelých piesní, ktoré budú popretkávané aj ich rozprávaním. Spoločne sa tak naladíme na vianočnú atmosféru a pripravíme na prichádzajúci advent.

Na svojich hostí sa už teraz teší aj samotná speváčka. Počas svojich turné už spolupracovala s mnohými interpretmi, ale do Bratislavy si pripravila jedno prekvapenie. Český spevák sa totiž na jej koncerte objaví po prvýkrát. Sagvan je kamarát a nepokazí žiadnu zábavu. Je to po prvýkrát, čo ho budem mať ako hosťa. Teším sa na neho. S Olinou určite zaspievame náš spoločný duet z môjho albumu Tvrdohlavá, priblížila Helena Vondráčková plány na novembrové vystúpenie.

Vianočné koncerty majú pre speváčku špeciálne čaro, lebo tieto sviatky patria k jej najobľúbenejším. Preto sa veľmi teší aj na novembrový koncert na Slovensku. Milujem Vianoce, patria medzi sviatky, ktoré naozaj prežívam plnými dúškami. Mám rada aj advent s jeho atmosférou. Veľmi ma to baví, lebo od detstva sme boli vedení k tomu, aby sme mali k Vianociam takýto vzťah.

Na vystúpenie s Vondráčkovou sa už teraz teší aj Olga Lounová, ktorá sa okrem spevu, skladania a herectva venuje aj súťaženiu v rely. Preslávila sa aj nádherným duetom Dál za obzor, ktorý naspievala s Karlom Gottom. Helenka je naozajstná žijúca legenda s veľkým srdcom, nádherným hlasom a neskutočnou energiou, ktorú by jej mohol hocikto závidieť. Je veľmi talentovaná a skúsená speváčka, ktorá vystupovala po celom svete. Mať možnosť stáť po jej boku je pre mňa obrovskou cťou a radosťou. Mám ju zo srdca rada, povedala Olga Lounová.

Mgr. Andrea Čurná