Prichádza Hlas generácie Z

Na slovenskú hudobnú scénu v týchto dňoch oficiálne vstupuje nové meno. Karin Ann je mladá, odvážna a hoci má len sedemnásť rokov, jej názory sú už vyprofilované natoľko, že sa rozhodla šíriť ich v posolstvách svojich skladieb. Tou prvou je singel Ruky preč.

Projekt Karin Ann je absolútne atypický – nespadá pod nič, čo na Slovensku reálne hudobne existuje. Karin Ann odzrkadľuje dnešný svet mladých. Je to úprimná interpretka, jej výpovedná hodnota ide zo srdca, nie je to kalkul – zobrazuje realitu, ktorou prechádza ona sama a mladí v jej veku, ktorých Karin reprezentuje, hovorí producent Tomi Popovič.

Pesnička je o ambíciách, sebavedomí v tom, kým sme a o tom, že by sme nemali súdiť ľudí, keď o nich nič nevieme, vysvetľuje Karin posolstvo svojho debutu a jedným dychom dodáva príbeh vlastnej cesty prijatia samej seba, ktorá stojí za námetom singla: Nikdy som sa necítila, že úplne zapadám medzi ľudí a mala som pocit, že nikdy nebrali vážne, čo chcem a aké mám názory. Veľmi dlho som sa kvôli tomu snažila zmeniť a zapadnúť, no nikdy to nešlo. Až neskôr som si uvedomila, že nemusím zapadať medzi ľudí a že je lepšie byť 100% sama sebou a ísť si za tým, čo chcem bez toho, aby som brala ohľad na haterov.

Hneď v prvom singli získala Karin podporu silného člena domácej scény, uznávaného rapera Majselfa. Do spolupráce s Karin som išiel preto, lebo som u nej počul niečo originálne, čo sa na Slovensku ešte tak často nevyskytuje. Zvuk aj energia skladby majú moderný a aktuálny sound, ktorý si myslím ešte u nás nie je a ja patrím medzi ľudí, ktorí radi skúšajú nové polohy tvorby. Celú slohu som napísal v podstate okamžite po vypočutí a z výsledku mám radosť, hodnotí Majself spoluprácu.

Mladý talent objavil producent Tomi Popovič. Okrem toho, že pre Karin vyprodukoval debut Ruky preč, pripravujú tiež ďalšie spoločné single, ktoré vydajú už čoskoro. Keď som Karin spoznal, zaujala ma jej úprimnosť, aura a vízia a jej farba hlasu. Projekt Karin Ann je pre mňa obrovská výzva. Je to veľmi atypický projekt a ja milujem výzvy, preto aj mne tento projekt pomáha hudobne rásť a vyvíjať sa. Pomáham Karin zrealizovať jej album, jej sound a zároveň Karin pomáha nepriamo mne rásť ako producentovi a autorovi, hodnotí výnimočnú spoluprácu Tomi Popovič, ktorý do kreatívneho tímu Karin Ann prizval ako autorov tiež talentovanú Nikol Kasell a producenta Fillipiana.

Tomi je skvelý producent a aj keď sa niekedy na prvýkrát nezhodneme, tak si myslím, že práve preto sa nakoniec vieme dostať k čo najlepšej verzii pesničiek, prezrádza Karin svoje vnímanie Tomiho ako producenta. Paradoxne, nikdy som nad spevom nerozmýšľala ako nad profesionálnou kariérou, ale ako nad hobby a keď som mala 14 rokov, našla som jedného producenta v Anglicku, s ktorým sme  urobili tri pesničky. Len tak nezáväzne som ich dala von a k dvom sme urobili amatérske videá. Tomi jedno z tých videí videl a kontaktoval ma a ponúkol mi spoluprácu ako producent. Vtedy som to ešte nevnímala tak, že by som mala potenciál na kariéru a nieto ešte, že budem robiť s takým úspešným producentom.

Nová slovenská speváčka Karin Ann sa narodila v roku 2002, čo ju zaraďuje do takzvanej Generácie Z, narodenej po roku 2000, vyrastajúcej so silným vplyvom moderných technológií. Práve táto generácia na slovenskej hudobnej scéne veľa svojich zástupcov nemá a Karin si to uvedomuje. Myslím si, že či už to je na Slovensku alebo vo svete, tejto mojej generácii chýba hlas – zopár takých umelcov sa nájde, ale vôbec ich nie je dostatok. Ja osobne som sa odmala cítila tak, že sem nezapadám, že nezapadám do určitých názorov, ktorými sa staršie generácie riadia. Myslím, že sa tak cíti aj veľa iných mladých ludí a potrebujú ten hlas, vďaka ktorému sa nebudú cítiť sami a budú cítiť, že môžu byť sami sebou, odkazuje svojim rovesníkom.