Prímorský Sea Star Festival so skvelými Prodigy štartuje už o necelý mesiac

Skvelý štart leta a festivalovej sezóny – takto lákavo znie návšteva Sea Star Festivalu, druhého najnavštevovanejšieho festivalového podujatia v Chorvátsku. Ten 19. a 20. mája ponúka nielen koncerty The Prodigy či Robina Schulza, ale aj úchvatné pláže lagúny Stella Mariskrištáľovo čisté Jadranské more. Do Umagu, kde sa festival koná, je to z Bratislavy necelých 600 km a celofestivalová permanentka je v predaji už od 43€.

Piatkový program vedie jeden z najväčších svetových hitmakerov Robin Schulz spolu s Mahmutom Orhanom, trapové stars SenidahHiljson Mandela, skvelé b2b sety, počas ktorých sa predstaví Daria Kolosova & Etapp Kyle, Marko Nastić & Dejan Miličević, DJ Jock & Shipe a Tim Urbanya & Alessio, potom aj Joker Out, Nika Turković, Dzipsii a Vanillaz a program Electric Waves stage vedie Ilija Rudman.

V sobotu sa na hlavnom festivalovom pódiu Tesla Main Stage predstavia elektro-punkoví velikáni The Prodigy, vychádzajúca techno hviezda Indira Paganotto, najlepší z regionálneho trapu – Krankšvester, Grše, 30Zona, Fox & Surreal, Ružno pače, Podočnjaci, Miach, Micka Lifa, TTM, Masayah, Thicc Boi, At The Spot a RNB Confusion Sound System, a tiež line-up Electric Waves na čele s Ianom F a Marcelom.

Sea Star sa koná sa v meste Umag, najzápadnejšom meste chorvátskeho pobrežia so stredomorským podnebím a úzkymi kľukatými uličkami, ktoré je jednou z najznámejších turistických destinácií na Istrii. Od slovinských hraníc je vzdialený iba 12 km a od talianskych 35 km. Jachty na otvorenom mori, odpočinok v kúpeľoch a bohatý nočný život, takto by sa dal opísať Umag, prístav, ktorý je obklopený vinicami. História mesta siaha až do rímskych čias, kedy tamojšia bohatá osada niesla meno Sipar Humacum. Na lokalitách Sipar, KatoroMuntarol boli odokryté pozostatky dedinských víl, letných rezidencií, usadlostí a pevnosti. Vďaka týmto objavom v Umagu vznikol projekt archeologického parku Sepomania, ktorý je ideálnym miestom na výlet pred začatím večerných koncertov v lagúne Stella Maris. Laguna Stella Maris je známa príjemnými teplotami na jar a v lete, miernym stredomorským podnebím a krištáľovo čistým morom, ktoré je hneď pri festivalovom areáli, skvelým miestom pre nezabudnuteľné letné noci.