Prišiel čas Oravčanov

Dolnokubínska kapela New Metal Collaboration (NMC) predstavuje svoj prvý debutový album s názvom Prišiel náš čas. Od roku 2019 formácia hudobníkov priebežne skladala piesne, natáčala videoklipy a čas vydania albumu práve nastal, a to pod taktovkou skúsených producentov z Randal Group ProductionJimiho CimbaluĽubomíra Mazáka. Album obsahuje desať skladieb, ktoré už sú dostupné v digitálnej podobe, prostredníctvom väčšiny streamovacích platforiem.

Na albume sa podieľalo niekoľko kvalitných hosťujúcich muzikantov – bývalý bubeník Peter Balušík, Tomáš Hollub (bicie) na Jimiho odporúčanie a Erich Boboš Procházka (ústna harmonika). Pre zaneprázdnenie nášho bubeníka Maťa sme ich k nahrávaniu vystriedali niekoľko, a najviac si ceníme nápad doplniť skladbu Svoj svet hľadám ústnou harmonikou, ktorá vnáša country prvok, prezrádza gitarista Džoro.

Kapela dopĺňa, že album bude k dispozícii aj v podobe USB kľúča s bookletom a darčekom (šnúrka na krk a tričko s logom kapely) v počte 200 ks, a dostupný bude na FB stránke kapely a na koncertoch.