Punková legenda UK Subs sa vracia na miesto činu

Do košického klubu Collosseum mieri ďalšia punková legenda. Tentoraz to bude UK Subs, ktorá sa na košické pódium vráti takmer na deň presne po dvoch rokoch. Neúnavný Charlie Harper a jeho formácia fungujú bez prestávky už neuveriteľných 44 rokov a zaradili sa medzi ikony punku, ako sú Sex Pistols, The Exploited, Buzzcocks, The Ramones, či The Clash.

V kapele sa vystriedalo viac ako 70 muzikantov, z čoho iba bubeníkov bolo vyše tridsať. Jediným stabilným je len spevák Charlie Harper, ktorého meno sa dostalo aj do seriálu Dva a pol chlapa. Jeho režisér Chuck Lorre je totiž veľkým fanúšikom kapely a postavu, ktorú v ňom stvárnil Charlie Sheen pomenoval podľa tohto slávneho punkera. Ďalšej pocty sa UK Subs dočkali od muzikantov z Guns N‘ Roses. Tí v roku 1993 nahrali jej skladbu Down On The Farm a zaradili ju na svoj album coververzií The Spaghetti Incident.

Vďaka svojej kondičke si 75 ročný Harper vyslúžil prívlastok nesmrteľný. Punkový dôchodca je stále v skvelej forme, s kapelou odohrá ročne vyše 200 koncertov a aby toho nemal málo, vymyslel si ešte aj vedľajší projekt Urban Dogs. So svojimi spoluhráčmi (Steve Straughangitara, Alvin Gibbsbasa a Jamie Oliverbubny) sú aj teraz na cestách Európou a do po úspechu košického koncertu v roku 2018 si košické Collosseum do kalendára zapísali zas.

Ako hostia si pred touto kultovou kapelou zahrá košické street punkové trio Tvoi Postoi. Dátum koncertu je doslova, nedeľa 2. február 2020 o 20.00 hodine.