Radikálny optimizmus Dua Lipy

Držiteľka troch cien Grammy a siedmich Brit Award, speváčka Dua Lipa, vydala netrpezlivo očakávaný tretí album s názvom Radical Optimism. Album obsahuje jedenásť piesní vrátane troch megaúspešných singlov – Illusion, Training Season a Houdini. Na novinke spolupracovala s producentmi Caroline Ailin, Danny L. Harle, Tobiasom Jessom Jr. a Kevinom Parkerom z Tame Impala.

Tento album som napísala počas doby, keď som bola sama. Vždy som prichádzala do štúdia s nejakým vtipným príbehom, ktorý mi dal inšpiráciu k novej piesni. Je tam voľnosť a úprimnosť, ktoré som predtým nemala, vyjadrila sa speváčka k albumu.

Všetky naše skúsenosti a prístup k práci sa skvele prelínali, ako po ľudskej stránke, tak aj hudobne. Boli sme voči sebe otvorení a slobodne hovorili o svojich skúsenostiach, pochvaľuje si spoluprácu s vychytenými producentmi Dua Lipa.

Album Radical Optimism opisuje ako psychedelický pop a čerpá na ňom zo skúseností a objavovania samej seba. Čistá radosť z jasnosti v situáciách, ktorým sa predtým zdalo nemožné čeliť. Tvrdé lúčenie a vratké začiatky, ktoré predtým ničili vašu dušu, sa stávajú míľnikmi, kedy volíte optimizmus a v onom chaose sa učíte preplávať s gráciou, nechala sa počuť Dua Lipa.

Renáta Tomášová / Warner Music Slovakia