Aneta Langerová pre Olgu Havlovú

Novinka Anety Langerovej s názvom Píseň pro Olgu je hudobným vyznaním niekdajšej prvej dáme Česko-Slovenska a Česka Olge Havlovej a jej hlboko ľudskému poslaniu. Skladba vznikla v spolupráci s producentom Jakubom Zitkom.

Bola som veľmi poctená, že ma Nadácia Olgy Havlovej oslovila. Vypočula som si ich prianie o vzniku piesne a začala som premýšľať. Vzhľadom na to, že som Olgu Havlovú, bohužiaľ nikdy osobne nestretla, čerpala som z rôznych zdrojov, kníh, rozhovorov a rozprávaní o jej živote, ale tiež z fotografií Bohdana Holomíčka, ktorého pohľad na Olgu mi bol vždy blízky. Bohdan mi poslal pár doposiaľ nezverejnených fotografií, na ktoré som sa dívala stále dookola a v hlave mi začala znieť pieseň. Sadla som si ku klavíru a prirodzene začala spievať o tom, čo vidím v jej očiach a o viere v ľudí, ktorí majú dobrú vôľu a delia sa o svoje šťastie s ostatnými, ktorí napríklad také šťastie nemajú. Niektorí ľudia sú takými silnými osobnosťami, že tu s nami stále niekde sú. Máte pocit, že sú vám blízki, že ich poznáte už roky. Pre mňa je takou osobnosťou i pani Olga. Svetlo dobrej vôle, ktoré v ľuďoch prebúdzala Olga Havlová, môžete s nami niesť ďalej, hovorí o novej skladbe Aneta Langerová.

Digitálny singel je dostupný k zakúpeniu na stiahnutie a výťažok bude venovaný Výboru dobrej vôle – Nadácii Olgy Havlovej.

V závere marca sa Aneta Langerová spoločne s kapelou a sláčikovým triom rozletí na jarné turné Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován do sveta Dvoch sĺnk, ktoré sa rozžiaria všade tam, kde budete i vy. Koncerty sa uskutočnia v Prahe, Hodoníne, Rosiciach, Varnsdorfe, Hradci Králové, Nymburku, Kopřivnici a Vsetíne. Speváčka však ani tentokrát nezabúda na svojich slovenských priaznivcov – počas svojho jarného turné zavíta vo štvrtok 13. apríla do Trenčína, kde odohrá koncert v obľúbenom Piano clube.