Radůza pripravuje výnimočný album so Symfonickým orchestrom

Obľúbená česká pesničkárka tento rok venuje popri pravidelnom koncertovaní po celom Česku a Slovensku i vydaniu albumu, ktorý bude záznamom jej živého koncertu so Symfonickým orchestrom Českého rozhlasu, pre ktorý napísala na objednávku špeciálne dielo Anita. Autorka spracovala netradičnou formou výnimočný, a u nás málo známy, osud Anity Garibaldi, ktorá je v latinskej Amerike a v Taliansku veľmi populárnou hrdinkou. Radůza zvolila pre tento námet ťažko definovateľnú formu, ktorá sa snáď najviac blíži k melodráme. Záznam koncertného spracovania Anity z Fóra Karlín plánuje Supraphon vydať v spolupráci s Českým rozhlasom v druhej polovici roka.

Koncom minulého roka vydal Supraphon hudobnú rozprávku Radůzy – Uhlíř, princ a drak, ktorá sa okamžite zaradila medzi najúspešnejšie audioknihy. Spolu s rozprávačkou Radůzou si v rozprávke, ktorá bola pôvodne napísaná ako divadelná hra, zahrali a zaspievali mladí herci z Českého Národného divadla: Anna Fialová, Lucie Polišenská, Radúz Mácha, Igor Orozovič a Jiří Suchý z Tábora. Rozprávkovým postavám dokázali vtisnúť nadhľad i humor. Supraphon túto audioknihu teraz nominoval na Audioknihu roka. Tieto ceny vyberá odborná porota a začiatkom mája výsledky vyhlasuje Asociácia vydavateľov audiokníh (AVA).

K rozprávke Uhlíř, princ a drak teraz Supraphon uvádza už tretie lyric video. Tentokrát k pesničke Dračí smyčka, ktorú v rozprávke spievajú Radúz Mácha, Igor Orozovič a Radůza. Táto pesnička je mojím prvým pokusom zložiť meditatívnu detskú pesničku, s úsmevom uviedla Radůza, ktorá sa s kapelou v najbližšej dobe vydá na koncerty do pražskej Malostranskej besedy, Divadla J. K. Tyla v Třeboni, do ostravskej Heligonky či napríklad i do Mahenovho divadla v Brne.