Real Something Series 2017

Acut Dose

Osviežením klubovej jesene bude už tretíkrát Real Something Series, ktorá do bratislavského priestoru Fuga opäť prinesie zaujímavé mená z alternatívnej hudobnej scény. Počas troch večerov v októbri a novembri uvidia fanúšikovia kvalitnej muziky šesť kapiel z piatich krajín – USA, Nemecka, Dánska, Česka a Slovenska.

Sme radi, že koncept koncertnej série sa ujal a menej známe kapely nielenže pritiahli ľudí do klubu, ale svojimi koncertmi potvrdili, že na neokukaných interpretov sa oplatí chodiť. Spokojní boli diváci, ale aj hudobníci a to nás veľmi teší. Aj preto s Real Something Series pokračujeme, hovorí Tatiana Lehocká z agentúry Real Something.

Séria sa začne v nedeľu, 8. októbra koncertmi americkej skupiny Wild Arrows a českého tria Ette Enaka. V tvorbe brooklynských Wild Arrows počuť vplyvy rôznych žánrov – dreampop, shoegaze, new wave, synth, goth pop, ktoré sa spájajú do nevšednej hudobnej kombinácie. V máji vydali nový album Dreamlike Dream aj napriek tomu, že im hurikán zničil štúdio a všetky nahrávky. Čerstvé EP Back To Square One má na konte aj Ette Enaka, ktorí tiež balansujú na pomedzí rôznych gitarových žánrov. Podstatné je, že na živo majú nesmierny a strhujúci ťah.

Na druhom koncerte vystúpi vo štvrtok 26. októbra kapela, ktorá už na sérii hrala a podľa viacerých fanúšikov bol koncert Dánov z Get Your Gun vrcholom premiérového ročníka. Keď sme dostali informáciu, že idú na turné s novým albumom, neváhali sme. Album Doubt Is My Rope To You vychádza 13. októbra a je vraj ešte temnejší ako jeho skvelý predchodca The Worrying Kind, vysvetľuje Lehocká. Kapela ide na koncertoch nadoraz, v októbri 2015 ho frontman Andreas odspieval vo vysokej horúčke a bolestiach a na druhý deň zrušil zvyšok turné, no aj napriek tomu to bol fantastický zážitok.

Spolu s Dánmi predstaví slovenský producent Stroon živé prevedenie výnimočnej nahrávky Solar Preludes, na ktorej spája priezračný zvuk vibrafónu s metalovou špinou. Je to neuveriteľné, ale Stroon ešte nehral na našej akcii, tak sme sa to rozhodli napraviť. Veď je to nielen náš dobrý kamarát, ale najmä famózny hudobník, teší sa Tatiana.

Posledný koncert Series sa uskutoční vo sviatočnú stredu 1. novembra a zahrajú si českí Acute Dose s nemeckou skupinou White Wine. Organizátori videli obe skupiny naživo a vždy to bol extrémny zážitok. Vieme, že Acute Dose vo Fuge už hrali, ale po ich koncerte na festivale Beseda u bigbítu nemáme dosť, je to neskutočná kapela, tvrdí Lehocká a opisuje aj prvé stretnutie s White Wine: Sedeli sme po koncerte The Ills v backstagi klubu Spieghel v Groningene a zrazu sme začuli niečo podivné. Všetci sme museli vstať a ísť sa pozrieť, čo sa to deje vedľa na pódiu. Zvláštne zvuky, neskutočne presná rytmika, čudesný spev a mocné reakcie publika. Ich hudba či performance sa absolútne nedá opísať, videá, čo sú na youtube ani nepozerajte, ani nepočúvajte. Hneď po koncerte sme bežali za agentom dohodnúť koncert. Lebo toto treba vidieť naživo!