Reštart kapely Instinct má svoje Heslo

Po viac než dvojročnej pauze vydáva kapela Instinct nový singel a vracia sa tak do hudobného sveta. Počas neplánovaných dvoch rokov prázdnin sa v kapele udialo niekoľko zmien.

Prvou bolo sťahovanie sa speváka Lukáša z Prahy naspäť na Slovensko. Kapela tak začala fungovať v novom režime, na diaľku. Druhou zmenou bolo, že kapelu opustil basgitarista Martin Havelka, ktorý uprednostnil rodinu a s kapelou sa v dobrom rozišiel. S Martinom sa mali fanúšikovia možnosť stretnúť ešte aj toto leto, kde na niektorých koncertoch zastupoval nového basgitaristu Sebastiana.

Nový singel Heslo vznikol ešte počas prvej vlny pandémie, na diaľku, kedy sa spevák Lukáš spojil s producentom Danielom Vrbom, ktorý je autorom hudby aj textu novej piesne a svoje prvé spevy nahrával na parkovisku v aute. Pieseň neskôr kapela dokončila so známym prešovským producentom Randym Gnepom.

Počas všetkých karantén bez koncertov a akcií som osobne nemal celú dobu žiadnu inšpiráciu na tvorbu. Našťastie sa iniciatívy chytil Lukáš a novým songom s Danielom, to celé opäť naštaroval, hovorí gitarista Miro Maršík.

Heslo je prvou lastovičkou na novej ceste kapely Instinct. Naznačuje hudobné smerovanie, ktorým sa chlapci plánujú vydať, a ktorého vyvrcholením bude čoskoro druhý štúdiový album. Videoklip si kapela nahrala priamo v štúdiu, čím parádne vykreslili atmosféru z nahrávania piesne.

Som veľmi spokojný s celkovým soundom singlu a radi by sme naň nadviazali aj ďalšími skladbami, ktoré pripravujeme. Zároveň sa nám podarilo videom ukázať aj zákulisie natáčania v štúdiu. No a samozrejme som veľmi vďačný, že sa môžeme opäť naplno ponoriť do tvorby a robiť nové skladby, ktoré vieme aj naživo hrávať na koncertoch. Myslím, že celá kapela má veľkú chuť to opäť naplno rozbaliť, takže sa máte na čo tešiť, dodáva spevák skupiny Instinct.