Rita Ora vydala album plný hitov

Speváčka Rita Ora prichádza s hitovou novinkou Phoenix. Priaznivci naň čakali dlhých šesť rokov. Dôvodom boli problémy s labelom Roc Nation, ktorému sa upísala v roku 2008. Súdne spory s vydavateľstvom vyvrcholili v roku 2016, kedy sa Rita Ora s firmou definitívne rozišla. Pochopenie a umeleckú slobodu následne našla v značke Atlantic, kde novinka Phoenix vychádza. Predchádzali jej úspešné single Your Song, Anywhere a Let You Love Me, s ktorými momentálne boduje naprieč Európou.

Na novej platni sa speváčka obklopila tímom najväčších a najžiadanejších muzikantov terajších dní. Globálny hit Your Song, na ktorom sa podieľal Ed Sheeran, pokoril európske rebríčky a ešte pred vydaním  albumu dosiahol niekoľko sto miliónov streamov. Pieseň For You sa preslávila ako soundtrack k filmu Päťdesiat odtieňov slobody a na songu Girls sa zišiel naozaj hviezdny dievčenský tím Cardi BBebe Rexha a Charli XCX. Ďalší hit Lonely Together spoluprodukoval známy švédsky DJ Avicii, ktorý na jar tohto roku tragicky zahynul.

Tento album je výtvorom lásky a pre mňa bolo naozaj dôležité urobiť ho podľa seba. Som veľmi vďačná za lásku a podporu ľudí, ktorí so mnou spolupracovali a pomohli mi vytvoriť niečo, na čo som pyšná. Poskytli mi priestor a slobodu tvoriť zo srdca. Miestami to bolo náročné, ale zároveň euforické. Som vďačná za dobrodružstvo, na ktoré som sa vydala vďaka tomuto albumu, emocionálne komentuje svoju novú nahrávku Rita Ora.

Aktuálny singel Let You Love Me speváčka napísala sama a zverila sa v ňom s intímnymi spomienkami a neistotami vo vzťahu. Pieseň je zo dňa na deň populárnejšia, za dva mesiace nabrala na YouTube vyše sto miliónov vzhliadnutí.

Počas svojej kariéry Rita Ora predala sedem miliónov singlov a jej debutový album Ora sa vďaka svojim predajom stal platinovým. Speváčka albánskeho pôvodu je jednou z najúspešnejších britských umelcov poslednej dekády.