Robo Opatovský má novinku Navždy

Autor foto: Lenka Filipeje / Zdroj foto a info: Propaganda House

Navždy. Tak sa volá novinka Roba Opatovského, ktorou vzdáva hold skutočnej láske. Takej, ktorá dokáže prekonávať problémy, robiť kompromisy, a vydrží niekoľko desiatok rokov. Podľa Roba totiž v súčasnom svete tento druh citu akosi chýba. Hudobník, ktorý je sám príkladom toho, že  aj v bohémskej muzikantskej brandži  majú miesto dlhotrvajúce city, je smutný z toho, čo vidí okolo seba. O to viac si cení dvojice, ktoré dokážu žiť spolu Navždy. Text piesne napísal Juraj Žák, hudbu si ako vždy zložil sám Robo Opatovský.

Často počúvam, ako ľudia vzdávajú boj o lásku, nie sú trpezliví, nesnažia sa hľadať kompromisy. Dnes je rýchla doba a mám pocit, že sa to premieta aj do vzťahov. Je veľmi smutné, že pri malej kríze to ľudia vzdávajú a odchádzajú od seba. Skladbou Navždy vzdávam hold vzťahom, ktoré vydržia spolu 20, 30, dokonca 40 rokov! Prekonávajú spolu prekážky. Netešia sa len z krásnych chvíľ, ale stoja pri sebe aj v ťažkých obdobiach. V dobrom aj v zlom, až kým nás smrť nerozdelí – tak to vidím ja. Pre mňa je zaväzujúce to, že som mojej manželke sľúbil lásku na celý život. Možno som v tomto staromódny, ale bral by som to ako životnú prehru, ak by som sa zachoval inak, ako som sľúbil, vysvetľuje Robo Opatovský.

V prípade textu som tentoraz išiel hlavne po úprimnosti. Tento text viem dokonale precítiť, nakoľko tak žijem dennodenne. A Juraj to opísal majstrovsky! Potom, už keď  mi v hlave znela melódia, a aj pri realizácii demo verzie som vedel, že toto nebude gitarovka, ale klavírovka so slákmi, a že to nebude intímne znejúca skladba, ale dramaturgicky vystavaná veľká skladba. Do budúcna by som rád privítal aj orchestrálnu verziu. Veľmi sa mi páči napríklad Kollerova orchestrálna verzia pesničky Chci zas v tobě spát. Som zvedavý, ako sa skladba a moja nová spolupráca s Rolandom bude mojim fanúšikom páčiť, dodáva Robo Opatovský.