Robo Opatovský má veselú novinku

Autor foto: Lenka Filipeje / Zdroj foto a info: Propaganda House

Robo Opatovský prichádza s dynamickou tanečnou novinkou Tancuj. Chytľavá skladba je o dosť iná ako čokoľvek z doterajšieho Robovho repertoáru. K skladbe vznikol aj nápaditý videoklip. Autorkou scenára a režisérkou je Oľga Záblacká, hlavnú úlohu si strihli tanečníci Peter ModrovskýNatália Glosiková.

Začalo sa to tým, že som chcel trochu roztancovať moju dcérku. Veľmi rada sa hýbe a spieva. A ako sme sa tak hrali, schytil som ju a spontánne zaspieval: tancuj, tancuj dievča so mnou, la la la la. Hneď sa chytila a s radosťou to zopakovala. Zapáčilo sa to aj manželke Katke, ktorá nás pozorovala. Skonštatovala, že by to mohol byť dobrý song. A čo by som neurobil pre ženu? Zobral som gitaru, nahral pieseň na mobil a poslal textárovi. Na druhý deň mi cinkol mail s textom a potom to už išlo veľmi rýchlo, vysvetľuje s úsmevom Robo Opatovský.

Keď Roba nadchol môj tak trochu bláznivý koncept klipu, s myšlienkou nech tanec spája,  bolo už len treba vykúzliť deň, kedy všetci môžeme. Každý z nás je veľmi zaneprázdnený, ale podarilo sa. Na pľaci nás bolo takmer sedemdesiat. Peter Modrovský a Natália Glosiková zatancovali tak, že ešte teraz máme všetci otvorené ústa. Perfektné sólo predviedli aj Lukáš a Saška z tanečnej akadémie Dansovia, ohúrili nás aj dievčatá z tanečného štúdia Assos, či tanečnice z folklórneho súboru Skaličan. Tento videoklip je vášnivým spojením rôznych tanečných štýlov s nenápadným vtipným mikropríbehom. Tomu výrazne pomohli aj Rita Illésová a dobrovoľníci z Komunitného centra vo Fiľakove, členovia Universal Dance Group, ktorí hviezdili aj v Československo má talent. Boli sme unesení ich energickým výkonom a osobne im fandím aj preto, že vo voľnom čase učia tancovať deti zo sociálne slabších rodín. Hovoria, že ich radšej budú učiť tancovať, než by sa niekde len tak flákali a robili zlé veci, vraví režisérka klipu Oľga Záblacká.