Robo Opatovský predstavil emotívny klip

Autor foto: Lenka Filipeje / Zdroj foto a info: Propaganda House

Robo Opatovský odpremiéroval oficiálny videoklip k novinke Keď muž miluje ženu. Ide o emotívny príbeh lásky medzi bielym chlapcom a čiernym dievčaťom. Matka mladého muža odmietne prijať černošku do rodiny. V dramatickej scéne synovi vykričí, že pokiaľ sa s ňou nerozíde, nechce ho viac vidieť. Autorkou scenára a režisérkou je Oľga Záblacká, ktorá do hlavných úloh obsadila Matúša Kvietika, Clarisse Taty, dvojročného Christiana a manželov Stražanovcov.

Prvá dejová línia sa odohráva v hoteli v Tatrách a keď som videl výsledok až mi stáli všetky chlpy na tele. Scenár ma úplne dostal. Je to príbeh zakázanej lásky. Chlapec z dobrej rodiny si našiel exotickú krásku, ale matka je zásadne proti a urobí obrovskú scénu, keď ju syn prekvapí a predstaví jej svoju budúcu manželku. Keď sme toto nakrúcali, zastavovali sa pri nás ľudia a obdivne sledovali výkony hercov. Dej je veľmi silný. Mám dobrý pocit z toho, ako umocňuje atmosféru piesne. Ja som sa zahral na pouličného muzikanta, rozprávača príbehu. S kapelou sme mali možnosť vyskúšať si aké to je hrať na ulici. Reakcie okoloidúcich, aj zahraničných turistov boli veľmi príjemné, vyznal sa Robo Opatovský.

Hneď, ako mi úlohu ponúkli, som vedela, že chcem spolupracovať na tomto projekte. Nemala som problém precítiť dej. Veľakrát som sa totiž stretla s podobnými predsudkami. Chytilo ma to za srdiečko, povedala Clarisse Taty, ktorá ma mamičku Slovenku a otca z Konga.

Nakrúcanie si užil aj mladý Matúš Kvietik, ktorý neustále presviedča o svojich hereckých kvalitách a je z roka na rok populárnejší. Ukazuje tiež, že už je vyzretým mladým mužom s jasným postojom k svetu.

Veľmi ma potešilo, keď ma Oľga Záblacká oslovila, aj preto, že som nikdy dosiaľ nehral v klipe a je to úplne iné ako vo filme, či v seriáli. Scenár je úžasný a myslím, že na Slovensku je to veľmi aktuálna téma. Slováci majú v sebe istú bigotnosť. Stále sa stretávame so xenofóbiou, homofóbiou, rasizmom… Ktovie, ako by reagovali rodičia väčšiny mladých v mojom veku, keby si priviedli domov partnerku s tmavou pleťou? Myslím si, že to je zaujímavá otázka, uzatvára Matúš Kvietik.