Rockabilly Style

Čerstvá novinka Rockabilly style je o rock’n’rolle, ktorý si nik nezamení. Slovenská kapela The Crownies vdýchla novému singlu život a vďaka jeho samotnému štýlu, zvuku, nástrojom či energii otvára zlatú éru rockabilly z 50. rokov so všetkým, čo k tomu patrí. Elvisovský spev, kontrabas, rebelské oblečenie, americké autá aj pin-up girls.

Partia dobre sa zabávajúcich greaserov volá na dievčatá, aby sa išli previezť na silných strojoch, zatancovať si a poodhaliť aj rebelského ducha. Ako spieva na konci refrénu spevák Walter Pörsök, tak jedine s rockabilly štýlom.

Rock’n’roll je dnes významným žánrom populárnej hudby. Nebolo tomu tak vždy. Svoje postavenie si musel obhájiť v ére konzervatívnejších žánrov, akými bol swing, country, gospel či blues. Rockabilly spájalo dovtedy niečo nemysliteľné, čo sa spočiatku nestretlo s porozumením. Niet divu, že sa žáner ujal u mladých a stal sa synonymom rebelantstva. Osobitosť žánru nie je len v samotnej hudbe, ale aj v životnom štýle. Účesy, oblečenie či móda pretrvali dodnes a kapela The Crownies je toho stelesnením.

Už s našimi predošlými kapelami The Cellmates, Devil Street 13 a The Rockefellas sme sa venovali tomuto štýlu vyše 10 rokov a stále nás to baví. Dnes ako The Crownies pokračujeme v tomto odkaze aj cez vlastnú tvorbu. Má to byť rock’n’roll, ktorý si nepomýliš. Preto sme chceli, aby náš debutový song Rockabilly style bol čo najviac rockabilly, ako sa len dá, prezrádza člen kapely Karol Trnovský, ktorý mal námet na skladbu už dlhšie v šuplíku.

Zámerom videoklipu bolo vtiahnuť do deja každého diváka, nielen komunitu, ktorá sa s touto subkultúrou stotožňuje a dobre pozná. Nechceli sme to brať len čisto dobovo ako retro, kde musí byť všetko presne z 50. rokov. Skôr nám išlo o asociácie, ktoré sa bežnému človeku spájajú s rock’n’rollom, ozrejmuje Karol Trnovský námet klipu inšpirovaného tromi rokenrolovými filmami.

Prvým bol legendárny film Rebel bez príčiny s kultovým Jeamsom Deanom. Druhým bol muzikál Pomáda s dokonalou Oliviou Newton-John a Johnom Travoltom. Tretím filmom bol Návrat do budúcnosti s bláznivým Michaelom J. Foxom, ktorý si zahral vo filme najznámejší hit Chucka Berryho skladbu Johnny B Goode.