Rodanovo iné leto

Songov, ktoré ospevujú krásu letných mesiacov, sa každý rok vyrojí nespočetné množstvo. Finalista tohtoročného českého národného kola Eurovision Song Contest 2023 Rodan k tejto obľúbenej téme plnej klišé pristúpil – ako je už pre neho typické – po svojom.

Singlová novinka pulzuje nákazlivo uvoľnenou atmosférou a podčiarkuje ju názvom Tell Me It’s Summer. Nenechte sa tým však zmiasť. V skutočnosti si pieseň totiž tak trochu strieľa z ód na orosené drinky a opálenú kožu lesknúcu sa v slnečných lúčoch leta.

Tell Me Its Summer je pre mňa špeciálna iróniou, na ktorej je celá pieseň postavená. Pamätám si, že sme s Jendom Vávrom a chalanmi prišli do štúdia a bavili sme sa o tom, aké je teplo a že to zase všetko začína. No a ja som sa už tak klasicky začal sťažovať, ako mi leto vlastne vadí, pretože zase budú sociálne siete plné toho, že svieti slniečko. To sa samozrejme páčilo Jendovi, tak sme to okolo toho postavili, komentuje novinku 20-ročný pesničkár.

Podobne ako predošlý singel Introvert Party Club, s ktorým Rodan zabodoval v českom rádioéteri a získal tiež medzinárodnú pozornosť vďaka Eurovízíi, je aj Tell Me Its Summer dielom širšieho autorského tímu. Opäť tu popri mladom gitaristovi a skladateľovi nechýba spomínaný organizátor českých Songwriting campov, textár a producent Jan Vávra.

Klip k Tell Me Its Summer je pre mňa vlastne úplne rovnako špeciálny ako samotná pesnička. Som veľmi rád, že sa oň postaral práve Michael Nováček, ktorý celú tému, v podstate paródiu na leto a všetko s ním spojené, dokázal správne uchopiť. Podarilo sa mu vytvoriť skvelé video, ktoré originálnosťou a hlavne iróniou singel krásne dopĺňa a posúva zase niekam ďalej, hovorí Rodan.