Rok Roberta Buriana

Rok 2020 výrazne ovplyvnil nielen slovenskú hudobnú scénu. Slovenský producent Robert Burian, ktorý vydáva väčšinu svojich diel v zahraničí nezaháľal a svojim priaznivcom priniesol šesť nových skladieb. Upravil aj svoje domáce štúdio a to je dnes už naplno pripravené odpáliť do sveta nové tanečné hity. Hoci je momentálne doma na scéne deep-house music, v pláne má oprášiť tiež skladby, ktoré mu pred jedenástimi rokmi otvorili cestu k slovenským fanúšikom populárnej hudby.

Prvý minuloročný Burianov singel I Can’t Sleep odštartoval svoju púť exkluzívnou premiérou v šou No Xcuses, ktorú uviedol známy DJ a producent EDX.

Kráto potom prišiel Robert Burian so skladbou Move Your Feet. Robertove plány boli pomerne jasné – každý mesiac nový singel v domovskom vydavateľstve Enormous Tunes a ku každej skladbe aj videoklip.

K ďalšej novinke vzhľadom na okolnosti nakoniec priniesol iba oficiálne audio. Skladba I’m Nothing Withou You ale aj tak potešila fanúšikov naprieč Európou.

Odbočku z vydavateľstva Enormous Tunes si dal autor a producet v polovici leta. Spolupráca so Spinnin’ Records však pre neho nebola žiadna novinka. Pred desiatimi rokmi vydával svoju tvorbu práve v tomto vydavateľstve pod aliasom Robbie Buri. Každý z nás má sny, ciele a snaží sa o to, aby sa mu splnili. Ja to mám tak, že keď dosiahnem jeden cieľ, dám si ďalší. Mal som cieľ doma, dosiahol som ho. Mal som cieľ vo svete, dosiahol som ho. No snívať neprestanem nikdy, povedal Robert Burian. DJ a producent EDX ho oslovil, aby oficiálne remixoval jeho skladbu The Time Is Now. Remix zožal v pracovnom tíme úspech a dostal oficiálny priestor, aby bol vydaný na Spinnin’ Records. Milujem funky smerovanie, ktoré Robert dal skladbe The Time Is Now. Funguje to úplne skvele, povedal EDX o skladbe vo svojej šou No Xcuses, kde mal remix premiéru.

Koncom augusta vydal Robert Burian ďalšiu energickú skladbu Mamacita. Inštrumentálna skladba so silným klavírnym motívom je doplnená vizuálom, s ktorým sa špecificky dopĺňajú. Skladby od Roberta Buriana v štýle deep a future house majú svoj špecifický sound, ktorý je vždy definovaný hlavne klavírom, pretože práve klavír je hlavným nástrojom tohto producenta.  Som štastný, že práve klavír je nástroj, ktorý ma sprevádza mojím hudobným životom. Viem cez neho preniesť moju pozitívnu energiu, dušu a celkovú radosť pri tvorbe do skladby. Mamacita nie je výnimkou, dodal.

Potešilo by ma, ak by na chvíľu zabudli na starosti, uviedol Robert Burian k ďalšej novinke, ktorá nasledovala. Druhý polrok sa napokon venoval výmene technológií v štúdiu. Život si nevyberá. Mal som rozrobených niekoľko skladieb a spoluprác, ktoré sme sa snažili z pôvodných diskov zachrániť, avšak trvalo to dlhšie, ako by som chcel. Keďže som nemohol pracovať na nových skladbách, využil som tento priestor na zlepšenie štúdia, ktoré je opäť svetové. Okrem štúdia sa inovácií dočkala aj Burianova oficiálna webstránka.

Tesne pred koncom minulého roka Robert Burian priblížil aj plány na najbližších dvanásť mesiacov: Niekomu sa to môže zdať bláznivé, ale v tomto roku som sa rozhodol, že sa budem venovať len hudbe. Uvedomil som si, že stále fungujú klasické slovenské hity, ktoré som zremixoval. Rád by som teda zremixoval ďalšie. Dokonca mám aj jedno prekvapenie pre fanúšikov, ktoré zverejním čoskoro, prezradil Burian.