Rozchod ako životný reštart

Jej meno znie na slovenskej hudobnej scéne čoraz silnejšie. Speváčka Janais má muzikálnosť v krvi a skúseností na rozdávanie, k čomu nepochybne prispieva i jej nadšenie pre hudobne rozmanité spolupráce či úprimnosť, ktorá je pre jej tvorbu vlastná. Dokazuje to aj v najnovšej skladbe Čo zostalo z nás.

Pieseň Čo zostalo z nás je spomienkou na vzťah, ktorý skončil, takže vo svojej podstate ide o predlohu k smutnej balade. No necítila som to tak. Skúsila som preto skombinovať melancholický text s veselšou hudbou a takto mi to zafungovalo. Texty do pomalších piesní sa mi píšu určite ľahšie, no keďže rada počúvam melancholický pop, skúšam ho pretaviť aj do vlastnej tvorby, zamýšľa sa v súvislosti s vydaním novej pesničky speváčka Janais.

Hoci Janais žije v harmonickom manželstve, rozchody i životné rázcestia, ktoré vás nútia ísť ďalej, boli pre ňu tentoraz silným zdrojom inšpirácie. Vo svojom okolí mám niekoľko párov, ktorým sa rozpadli dlhoročné vzťahy. Najviac sa ma ale dotkol rozchod mojich blízkych priateľov, to bol i hlavný podnet pre vznik tejto piesne. Veď život nie je len láska. V pesničke cítiť nostalgiu za niečím, čo skončilo, ale i vôľu ísť ďalej, začať nanovo, hovorí speváčka.

V novembri mi vychádza v poradí piaty album a v decembri sa teším na vianočné koncerty po Slovensku. Konečne sa život  dostáva do normálu a som za to úprimne vďačná, upresňuje najbližšie pracovné plány Janais. Na albume speváčka vsadila na žánrovú pestrosť, ktorou bezpochyby poteší širokú škálu svojich fanúšikov. Nový album je zbierkou singlov z posledných troch rokov, ale bude poprepletaný aj jej autorskými piesňami. Možno netradične, no zaradili sme naň aj verzie rusínskych a ukrajinských piesní, ktoré som predstavila publiku v uplynulých dvoch rokoch, dodáva speváčka.