Rozruch okolo Papyllon pokračuje

Štvorčlenná kapela Papyllon spájajúca žánre už vyše desať rokov, má na čakacej listine Radiohead Awards rádia_FM dvoch kandidátov v kategórii najlepšia skladba roka 2019. Ide pritom o najrelevantnejšiu slovenskú hudobnú súťaž, ktorá každoročne oceňuje tie najvýraznejšie nekomerčné počiny v najrôznejších kategóriách.

Prvou skladbou zaradenou je úderný singel What About Tonight ktorý majú poslucháči šancu začuť okrem Rádia FM tiež na Europe 2 či na Fun Rádiu. Výraznou neslovensky znejúcou skladbou s chytľavým refrénom a futuristickým klipom dali Papyllon jasne najavo, že sa chystajú vykročiť od predchádzajúceho alternatívnejšie ladeného zvuku smerom k prístupnejšiemu žánru.

Skladbou roka 2019 sa ale môže stať obdobne koncipovaná All The Time. Jej optimistické posolstvo je doplnené pestrým lyrics videom z dielne amerického štúdia ViewManiac. Rovnako ako predchádzajúcu skladbu, aj s touto kapele pomáhal producent Adrián Líška, ktorý okrem Papyllonu spolupracoval napríklad s Emmou Drobnou či s Petrom Lipom.

Ďalším obrovským krokom bolo pre slovenskú zostavu podpísanie zmluvy s holandským vydavateľstvom This Culd Be Your Music Label, ktoré sa zameriava najmä na súčasné žánre, pričom vydáva napríklad Nórov Kakkmadafaka či Francúzov Caravan Palace. Jasný znak toho, že pôvodom prešovskej kapele je už na Slovensku tesno, a najradšej by vyrazila do sveta.

Papyllon majú za sebou rušné obdobie. Maďarskému publiku sa v novembri ukázali na showcase so zvučným názvom Bush, v košických kasárňach si zorganizovali vlastný event Košiclava s Bratislavčanmi Don’t Trust Butterflies, vystúpili v relácii 3 Pódia približujúcej slovenskému divákovi živé vystúpenia známych aj menej známych domácich kapiel a v Prešove vypredali spolu s hosťami White Place klub Stromoradie, či ešte čerstvé vystúpenie v bratislavskom KC Dunaj.