Rub a líc speváka Sebastiana

Český spevák Sebastian v týchto dňoch vydal druhý album. Na platni Rub a líc spolupracoval s Xindlom X, producentom ODD alebo Adamom Mišíkom. Videoklip k piesni Náš svět je naozaj unikátny.

Spevákov príbeh začal v roku 2014, keď zažiaril ako hosť v skladbe Polety libereckej skupiny Atmo Music. Hneď potom uspel s vlastným singlom Toulavá, z ktorého sa stala najstreamovanejšia česká nahrávka roku 2015. Jej úspech mu priniesol pozornosť médií, záujem poslucháčov a ocenenia v tradičných aj nových anketách. Debutový album Hvězdy je platinový a patrí ku komerčne najúspešnejším českým albumom generácie hudobníkov, ktorí ako prví dokonale využili možnosť sociálnych sietí a stavali na sledovanosti hudobného kanálu YouTube. Videoklip k prelomovému singlu Toulavá má dnes cez 30 miliónov vzhliadnutí.

Prvý album vznikal v eufórii z nečakaného úspechu, kedy sa všetko zdalo jednoduché a jasné. Druhý sa rodil pri vedomí toho, aké sú sláva a život pominuteľné a na čom naozaj záleží. Že všetko má dve strany (Rub a líc), konštatuje český hudobný talent Sebastian.

S druhým albumom sa Sebastian až tak neponáhľal. Nepriali mu totiž okolnosti. Začali sa objavovať zdravotné problémy, ktoré boli dôsledkom celkového preťaženia spojené s častým koncertovaním a nedostatkom odpočinku. Spevák podstúpil operáciu hlasiviek a musel rehabilitovať. Zrušil koncerty aj vydanie albumu. Nebolo jasné, či sa za mikrofón ešte vráti. Nakoniec všetko dobre dopadlo a druhý album Rub a líc je na svete. Ako už naznačili piesne Bestseller, titulný singel Rub a líc alebo aktuálna novinka Náš svět, Sebastian sa určite posunul. Jeho nové skladby sú vyzretejšie, textovo dospelejšie a zvukovo prepracovanejšie. Zdá sa, že z neho vyrástol plnohodnotný popový spevák.

Treba spomenúť aj skutočne originálny videoklip k piesni Náš svet. Jeho vizuál je ohromujúci a video je unikátne na české pomery. Pri nakrúcaní totiž bola použitá technika, ktorá sa používa výlučne pri fotení. Všetky priestory, rekvizity, oblečenie a účinkujúci sú skutoční a všetko je ručne pomaľované. V postprodukcii vznikali iba vizuálne efekty.Režisérom i kameramanom zároveň je Jakub Mahdal. Divák má vďaka jeho práci dojem, že sleduje animované video. Postupne sa ale ukazuje, že ide o klam.