Rudimental predstavili nový album

Skupina Rudimental práve vydala albumovú novinku Toast To Our Differences. Platňa je treťou položkou v diskografii britskej štvorice. Kapela novinku uviedla hneď niekoľkými singlami. Z najpodarenejšieho These Days s hosťujúcou speváčkou Jess Glynne a americkým rapperom Macklemorom je v Anglicku najpredávanejšia skladba roku 2018 a štvorici vyniesla dve nominácie na Brit Awards.

Rudimental na platni opäť miešajú koktejl z najrôznejších vplyvov od drum’n’bassu a experimentálnej elektroniky k nablýskanému popu a rapu. Medzi hosťami sa tentokrát objavujú napríklad speváčky Anne-Marie a Rita Ora, menej známe Raphaella, Stefflon Don a Ray BLK či páni Maverick Sabre, Tom Walker a Kojey Radical. Kapela tretí album predstaví naživo počas letnej sezóny na festivaloch.

Rudimental patria k najsympatickejším zoskupeniam na anglickej tanečnej scéne. Zjavili sa v roku 2013, keď vydali debut Home, za ktorý získali radu ocenení vrátane Brit Awards. Ponúkli na ňom atraktívny stret rôznych hudobných štýlov a kultúr a dali priestor aj neznámym hosťom, z ktorých sú dnes dôležité postavy ostrovnej scény. Skladby Waiting All Night alebo Feel The Love sa stali globálnymi hitmi a dokonale ich pozná aj slovenský poslucháč. Na dvojke We The Generation skupina model zdokonalila a k menej známym hosťom prizvala aj skutočné hviezdy na čele s Edom Sheeranom. Aktuálnym singlom je skladba Scared Of Love.

Kompletný zoznam skladieb z albumu Toast To Our Differences:
Toast To Our Differences (feat. Protoje, Hak Baker & Shungudzo)
Let Me Live (feat. Anne-Marie & Mr Eazi, Rudimental & Major Lazer)
Dark Clouds (feat. Jess Glynne & Chronixx)
Walk Alone (feat. Tom Walker)
Thula Ungakhlai (feat. Ladysmith Black Mambazo)
These Days (feat. Jess Glynne, Macklemore & Dan Caplen)
Sun Comes Up (feat. James Arthur)
1by1 (feat. Raye & Maleek Berry)
Last Time (feat. Raphaella)
No Pain (feat. Maverick Sabre, Kojey Radical & Kabaka Pyramid)
Scared of Love (feat. Ray BLK & Stefflon Don)
Summer Love (feat. Rita Ora)
They Don’t Care About Us (feat. Maverick Sabre & YEBBA)
Do You Remember (feat. Kevin Garrett)
Leave It For Tomorrow (feat. Elli Ingram)
Adrenaline (feat. OLIVIA)