S Gitanou zažijete dokonalé Čaro Vianoc

Autor foto: René Miko

Speváčka Gitana miluje Vianoce a vianočné piesne by mohla písať celý rok. Fanúšikom predstavuje novinku Čaro Vianoc, do ktorej si pozvala aj detský zbor. Text si speváčka napísala sama.

Ja som taká vianočka, milujem Vianoce. Ponechala som si z detstva ten pocit keď vieš, že darčeky sú už doma, lebo vôňa ich prezradí a ty musíš vydržať tú šteklivú zvedavosť. Vianočné piesne by som mohla písať celý rok. Sú vždy spojené s radosťou, hlavne s deťmi, ktoré si ten deň ohrievajú celý rok v srdiečku. Napadajú ma texty plné škoricovej vône s vanilkovým pečivom, snehuliakmi, guľovačkou a to všetko sa nesie v tónoch smiechu detí, hovorí Gitana.

Už pri písaní textu som vedela, že deti budú určite spievať so mnou. Pracujem s deťmi na rôznych workshopoch ako lektorka spevu. S radosťou som pozvala talentované speváčky. Sofiu Jánoškovú s jej malým bračekom Sebastiánom, ktorú som už pripravovala na vystúpenie do veľkého televízneho formátu. Tiež som si pozvala skvelú Sofiu Makišovú a Kiku Bertokovú. Detský zbor ďalej dopĺňa aj môj synček Sebastián. Má sluch ako britva a hlas čistý, ale na nahrávanie prišiel iba pod vyhrážkami. Zbor doplnili Ninka Brnová a najmladšia v zbore Aylinka Poláková. Všetci sú hodnotní sólisti a spolu im to znelo čarovne, teší sa Gitana.

Gitana zaspieva vianočnú skladbu aj na Vianočných trhoch na Hlavnom námestí v Bratislave. Zo sebou si prinesie aj všetky deti.