S láskou sa to dá

Večer na Prvý sviatok vianočný bude na televíznej Dvojke patriť luxusnému vianočnému koncertu najkrajších skladieb zo svetových aj pôvodných slovenských muzikálov, ktoré sú v repertoári Divadla Nová scéna. Koncert pod názvom S láskou sa to dá odvysiela RTVS na Dvojke 25. decembra o 13.25 hod. Moderátormi koncertu sú Patrik VyskočilDávid Hartl a ich hostia Titusz Tóbisz, Ján Slezák, Natália Kóšová a sólisti divadla Dárius Koči, Patrik Vyskočil, David Hartl, Mirka Gális Partlová, Mirka Drínová, Peter Makranský, Lukáš Pišta a mnohí ďalší.

Pod koncert, ktorý uviedlo Divadlo Nová scéna ako posledný program v roku 2020 pred divákmi a to 18. decembra 2020, sa autorsky podpísali Dávid HartlPatrik Vyskočil. Scenárista i moderátor Dávid Hartl sa teší, že si záznam koncertu bude môcť pozrieť celé Slovensko. Rok 2020 nebol ľahký pre všetkých ľudí, kultúra a divadlo sa nedostali ku svojim divákom tak, ako by sme si to priali a práve týmto koncertom chceme splatiť umelecký dlh voči nim. Je skvelé, že koncert, ktorý z dôvodov všetkým známym videlo iba do poly naplnené hľadisko Divadla Nová scéna, bude mať možnosť vidieť každý, kto bude chcieť, teší sa sympatický herec.

Vybrali sme tie najkrajšie skladby z muzikálov v repertoári Novej scény – legendárneho Cyrana z predmestia so skvelým Jankom Slezákom v titulnej postave, úryvky z muzikálových noviniek Voda (a krv) nad vodou a Turandot, ktoré mali zatiaľ iba niekoľko repríz, odznejú aj ukážky z kultových Bedárov v podaní predstaviteľa titulnej postavy Jeana Valjeana sólistu Košickej opery Titusza Tóbisza či skladby z muzikálu IAGO z pera popovej legendy Janeka Ledeckého, ktoré nádherne interpretujú Mirka Gális Partlová a Lukáš Pišta, dopĺňa ho režisér koncertu Patrik Vyskočil.

Keďže láska je ústrednou témou mnohých muzikálov, bude nielen leitmotívom koncertu, ale odráža sa aj v jeho názve S láskou sa to dá. Diváci sa okrem piesní môžu tešiť aj na vtipné rozhovory moderátorov s účinkujúcimi sólistami. Zážitok z koncertu umocní 20-členný orchester pod vedením dirigenta Ľubomíra Dolného a tanečná skupina. Režisérom televízneho záznamu je Juraj Kákoš.