Tváre smutných hrdinov

Už je to viac než pol roka, odkedy albumová novinka Škwor Tváře smutnejch hrdinů uzrela svetlo sveta. Doposiaľ ju, však populárna česká kapela nemohla predstaviť naživo. Tí ju ale kvôli tomu v štichu rozhodne nenechali. Práve vďaka ich podpore album získal za svoje doterajšie predaje Zlatú i Platinovú platňu Supraphonu. Škwor sa im poďakoval exkluzívnym živým prenosom z odovzdávania, počas ktorého akusticky zahrali i dve piesne z nového albumu.

Tento live stream bol náš úplne prvý. Nie sme veľmi na podobné veci, ale prevzatie týchto ocenení bola príležitosť si to vyskúšať. Väčšinou sa totiž tieto ceremoniály odohrávajú na nejakom veľkom koncerte alebo turné, ale v dobe, keď nebola šanca sa s fanúšikmi inak stretnúť, to bola ideálna možnosť, ako im tento zážitok sprostredkovať. Je to de facto predovšetkým ich zásluha, tak sme chceli, aby toho boli súčasťou, komentuje bubeník Škwor Martin Pelc.

Škwor počas podujatia zahrali v komorných akustických verziách dve skladby z nového albumu – titulnú pesničku Tváře smutnejch hrdinů a singel Nejistá přítomnost.