Samuel Hošek je ako pes, ktorý si značkuje terén

Mladý slovenský spevák Samuel Hošek prichádza s druhým singlom Black Eyes z pripravovaného debutového albumu v spolupráci s producentom Jurešom Líškom (Fallgrapp). Nečakajte žiadnu rádiovku, naopak! Samuel búra ďalší limit a s dávkou minimalizmu, vďaka krátkemu hudobnému filmu nepriamo púšťa nazrieť do svojho sveta, kde rozpovie ďalší zo svojich príbehov.

Na skladbe so mnou spolupracoval famózny gitarista Jakub Šedivý, hudobnú produkciu si (už celkom klasicky) vzal pod taktovku Jureš Líška. O klip sa režijne a kamerovo postaral talentovaný tanečník Spunkey. Spunkey má veľký cit pre minimalizmus, vizualitu a umelecké cítenie. Koncept sme vytvorili spolu a potom to už len prirodzene vznikalo na točení v Barcelone. Pieseň je o mne. Nepísal som ju strategicky podľa nejakého kľúča alebo formy. Jednoducho sa udiali nejaké veci v mojom živote a potreboval som túto fázu zachytiť. Možno je to trochu smiešne, ale nejakým spôsobom sa cítim byť veľmi spätý s afro americkou kultúrou. Neviem si predstaviť, že by som v tejto skladbe riešil, kde má prísť refrén alebo bridge, to by bolo absurdné, vysvetľuje spevák.

Vnútorne je pre mňa veľmi prelomová a zároveň rád zostávam v istej tajnosti, takže viac prezradiť nechcem. Je to aj prvýkrát čo verejne rapujem. Od začiatku písania tejto skladby som vedel, že tam bude rap. Najviac ma však baví nekonečná záverečná časť, kde sa pohrávam s rytmom a melódiou. Je to akási mantra. Charakterizoval by som to ako také lenivé slam poetry. Táto hudba je pre mňa atmosférická, budem sa tešiť ak sa čo i len dotkne viac ako dvoch ľudí, nepotrebujem tým osloviť masy. Chcem len zanechať stopu a odkaz. Som ako pes, ktorý si značkuje terén a cítim v sebe kus Afriky. V súčasnosti sa stretávam s mnohými ľuďmi s inou farbou pleti a počúvam ich príbehy. Desí ma, kde sme sa to dostali a fakt, že ľudstvo sa nikdy nevie poučiť a všetko sa opakuje ako kruh. Som extrémne citlivý na rasizmus, či útočenie na menšiny akéhokoľvek druhu, ozrejmuje spevák svoje pocity, ktoré ho viedli k vzniku piesne.