Matky majú prvý trailer

Tvorcom novej filmovej komédie Matky sa podarilo v rekordne krátkom čase zostrihať materiál natočený v lete a tak už v novembri si diváci budú môcť pozrieť v kinách film o štyroch kamarátkach a ich životných výhrach a prehrách. Hana Vagnerová sa v ňom objaví priamo na pôrodnej sále, Petra Hřebíčková ako žena medzi dvoma mužmi, Sandra Nováková zasa ako ustráchaná samoživiteľka s dvoma deťmi a Gabika Marcinková ako budúca matka. Dvojminutový trailer prezradí prepojenie jednotlivých postáv, ale i ich radosti a starosti.

Matka neskúsená
Sára Hany Vagnerovej si vo svojom instagramovom svete predstavuje ružovo i svoj blížiaci sa pôrod a jej partner (Jakub Prachař) má čo robiť, aby to ustál.

Matka nespokojná
Hedviga Petry Hřebíčkovej žije spokojne v zlatej klietke s dvojročným synom, ale jeho otca (Jiří Langmajer) to skôr stále ťahá do práce. Keď stretne mladého muzikanta (Vladimír Polívka), uvedomí si, čo jej chýba.

Matka slobodná
Zuzana Sandry Novákovej sa snaží zo všetkých síl uživiť svoje dve deti, ale jej bývalý muž (Václav Neužil) sa jej vracia do života ako bumerang. I so svojimi problémami.

Matka budúca
A Eliška Gabiky Marcinkovej? Má toho naj partnera pod slnkom (Štěpán Benoni), čaká s ním bábätko, ale práve toto sa nepáči jej despotickej matke (Zuzana Mauréry).

V úlohách rodičov týchto matiek sa predstavia Viktor Preiss, Zuzana Mauréry, Ondřej Pavelka a Alena Mihulová. V menších úlohách sa objavia napríklad Ladislav Hampl, Jan Dolanský, Anna Polívková a ďalší. Film do slovenských kín prinesie spoločnosť Bontonfilm 12. novembra 2020.