Samuel Hošek je špecialista na Brooklyn

Samuel Hošek prichádza s vlastnoručne ilustrovaným klipom na skladbu z jeho debutového albumu, Our Time is Now. Singel sa volá Brooklyn a jeho názov už napovedá, že bol napísaný práve v New Yorku.

V New Yorku som dával prednosť pozorovaniu ľudí pred preplnenými turistickými pamiatkami. V jeden deň som sa zdržiaval v Brooklyne a niekoľko hodín som pozoroval okolie. Úplne obyčajné, každodenné veci ma absolútne fascinovali. Pamätám si, že som kráčal cez križovatku, v pozadí zneli policajné húkačky a vtedy mi napadla melodická linka a nezrozumiteľný text. Okamžite som si to nahral na mobil. Tieto nahrávky z mobilu sa nachádzajú aj na mojom albume ako bonusový track. Na tomto tracku sme spojili úplne prvé demo verzie skladieb, ktoré sa prelínajú do finálnych štúdiových skladieb. Chcel som zaznamenať celý proces  tvorenia. Prišlo mi to fajn podeliť sa s poslucháčom o vnútorný backstage, hovorí autor a spevák.

Niektoré svoje skladby vidím vizuálne a tak som sa snažil zachytiť, ako skladba Brooklyn vyzerá v mojej hlave. Neskôr som zistil, že viem vytvoriť na ipade time-lapse z celého môjho elektronického skicovania a povedal som si, že takto to presne chcem. Páčilo sa mi, že je to čisté a jednoduché. Keďže sa venujem dlhé roky nielen hudbe, ale aj maľovaniu a divadlu, príde mi to ako najprírodzenejšia cesta sebavyjadrenia. Mám rád, keď mám kontrolu nad svojou cestou. Vyrastal som dlhé roky v Petržalke. Paneláky mi prišli vždy tak škaredé a fádne, až som v nich našiel krásu a inšpiráciu. V hlave som si vždy žil New York v Petržalke. Tieto dva celky som spojil do môjho klipu. Petržalka vs. Brooklyn, vysvetľuje Samuel Hošek.