Pavel Šporcl hlási návrat singlom Magic 24

Český huslista svetového renomé Pavel Šporcl vydáva nový singel Magical 24, ktorý predznamenáva chystaný koncert v O2 aréne. Skladba, v ktorej autor použil rôzne prvky modernej hudby, je veľmi virtuózna a dynamická.

Šporcl počas svojej úspešnej kariéry vystúpil v mnohých prestížnych zahraničných koncertných sieňach vrátane Carnegie Hall v New Yorku či Disney Hall v Los Angeles. Po siedmich vypredaných koncertoch v pražskej Lucerne a Fóre Karlín sa rozhodol pokoriť poslednú métu v Českej republike – O2 Arénu v Prahe. Pre túto novú príležitosť pripravil špeciálny koncertný program s veľkým presahom a veľkolepou šou Na hrane / On The Edge. Koncert sa uskutoční 5. decembra.

V O2 Aréne chcem divákom predviesť niečo celkom výnimočné, niečo, čo ešte nemali možnosť u nás a možno ani vo svete vidieť a počuť. Povznesiem husle do nových výšin, do nečakaných hudobných sfér. Prevediem divákov svojim hudobným svetom, ktorý bude oscilovať medzi očakávaným a celkom neočakávaným, prezrádza huslista.

Hudobnej supervízie sa ujal Michael Kocáb, koncepciu a celkový dizajn má na starosti Martin Hruška, ktorý spolupracoval s AC/DC alebo Boney M. Špeciálnymi hosťami koncertu budú spevák Vojtěch Dyk a operná speváčka Jana Šrejma Kačírková.

Pavel Šporcl už odohral viac ako 2000 koncertov po celom svete a aktuálne spolupracuje so svetovými orchestrami a vystupuje na významných festivaloch. Za svoju virtuóznu hru sa dočkal skvelých hodnotení od prestížnych kritikov, ktorí vyzdvihujú predovšetkým jeho lyriku a brilantnosť, muzikálnosť a originalitu, jeho jemnú techniku a hlboké hudobné umenie, s prakticky dokonalou intonáciou a hlboké pochopenie pôvodnej štruktúry diela. Slávny kritik Robert Matthew-Walker po poslednom huslistovom londýnskom vystúpení dokonca uviedol, že v Šporclovom podaní počul jedno z najlepších prevedení Koncertu pre husle a orchester E moll Felixa Mendelssohna-Bartholdyho vôbec. Za svoj posledný album Christmas On The Blue Violin (2017) obdržal od Universal Music Platinovú platňu.