Skupina Sám sebou sa spojila s bývalou speváčkou Peter Bič Project

Skupina Sám sebou sa po predošlých dvoch úspešných skladbách Znova sa zamilujV šťastí aj nešťastí, rozhodla potešiť fanúšikov novou skladbou. Tentokrát do nahrávacieho štúdia neprišli chlapci iba sami, ale zobrali so sebou aj bývalú speváčku formácie Peter Bič Project, Dašu Kostovčík a spoločne nahrali krásny duet s názvom Na čom záleží.

Táto melódia ma zaujala svojou pokojnou náladou a tak som ju zahral nášmu textárovi Ferimu, ktorému sa tiež veľmi zapáčila. Feri pieseň v priebehu dvoch dní otextoval a potom to už išlo veľmi rýchlo. Po vypočutí prvého dema sme si povedali, že by sme mohli urobiť z tohto songu duet. Tak sme začali hľadať speváčku. Oslovili sme Dašku a bola to tá najlepšia voľba. Zaspievala to dokonale. Má úžasný hlas, ktorým sa emócia piesne a jej posolstvo ešte viac zvýraznilo, neskrýva nadšenie so spolupráce Matúš Fifik.

Ponuka na duet ma veľmi milo prekvapila. Registrovala som ich singel V šťastí aj nešťastí a aj to, aký veľký ohlas má. Bola som zvedavá akú skladbu na spoluprácu so mnou chlapci vybrali. Hneď po prvom vypočutí som neváhala a som veľmi rada, že sme túto skladbu nahrali. Pieseň sme nahrávali v predvianočnom čase, avšak nie je to vianočný song. Je to univerzálna pieseň, ktorá sa hodí na akékoľvek obdobie, nielen na Vianoce. Skladba je o láske a o tom, čo je v živote najpodstatnejšie. Ja osobne milujem skladby, ktoré hovoria o naozajstných reálnych situáciách reálnych ľudí. Táto pieseň je presne taká. Nájde sa v nej každý. Zvyknem spievať hlavne vlastné texty, málokedy sa viem tak rýchlo adaptovať na text niekoho iného, ale tu to šlo ako po masle. Snáď sme všetky naše emócie, ktoré pri nahrávaní vznikli, dostatočne zachytili a snáď ich budú cítiť aj všetci, ktorí si náš duet pustia, prezradila speváčka Daša Kostovčík.

O produkciu piesne sa postaral spevák Matúš Fifik spoločne s Randy Gneppom, s ktorým kapela spolupracovala aj na spomínaných predošlých dvoch úspešných skladbách.

Od začiatku sme mali jasnú predstavu ako by mal klip vyzerať. Chceli sme, aby zachytával atmosféru a náladu, ktorá panovala v štúdiu počas samotného nahrávania. Pokoj, ktorý pieseň Na čom záleží v sebe má a radosť, ktorá pri nahrávaní vznikla, sme túžili preniesť aj do videoklipu a vďaka kamarátom z Newill Media Agency sa nám to podarilo, teší sa z nového klipu Matúš Fifik.

Kapela nový song Na čom záleží naživo predstaví už o pár dní na vianočnom koncerte, ktorý sa uskutoční 21. decembra v kultúrnom dome Smižany. Skupina Sám sebou pochádza z Jamníka, neďaleko Spišskej Novej Vsi. Na scéne pôsobí osem rokov a za ten čas stihla vydať tri štúdiové albumy, natočiť desiatky videoklipov, či odohrať množstvo koncertov na Slovensku i Českej republike. Rodinnú kapelu tvoria bratia Matúš a Marek Fifikovci a ich bratranec Robo Faith. Neoddeliteľnou zložkou skupiny je aj textár František Pavol.