Skupina Sám Sebou zverejnila pieseň plnú citu a latino rytmu

Autor foto: Slavomír Vavrek

Mám ťa rád, tak sa volá nová skladba kapely Sám Sebou. Je ochutnávkou z pripravovaného albumu, na ktorom chlapci už niekoľko mesiacov intenzívne pracujú. Podľa prvých reakcii fanúšikov je o hit tohto leta postarané.

A že na východe nič nie je. Omyl. Na východe Slovenska je mnoho zaujímavých, talentovaných a úspešných hudobníkov a skupín rôznych žánrov. Jednou z nich je aj formácia z obce Jamník, ktorú tvoria bratia Matúš a Marek Fifikovci spolu s bratrancom Robom Faithom. Hovoria si Sám Sebou a ich piesne majú na YouTube už niekoľko miliónov pozretí. Ale aj napriek tomu sú veľmi skromní a neustále pracovití. O čom svedčí aj ich čerstvá novinka Mám ťa rád, ktorou stihli potešiť nejedného svojho fanúšika.

Pieseň Mám ťa rád vznikla niekedy na jar, keď som sa po dlhej zime už nevedel dočkať leta. Zobral som do rúk gitaru a zahral melódiu, ktorú som nosil v hlave. Od začiatku som vedel, že táto vec je dosť chytľavá a mal som z nej strašne dobrý pocit. Keď som prehral hudbu nášmu textárovi Ferimu, ihneď ho oslovila a začali sme pracovať na texte. Pamätám si, že refrén vznikol veľmi rýchlo. Opäť sme sa presvedčili, že spontánne veci sú tie najlepšie, teší sa z novej skladby spevák Matúš Fifik.

Feri, celým menom František Pavol, nie je len dlhoročný textár skupiny, ale je aj starostom obce, z ktorej skupina pochádza. A to nie je všetko. Feri má aj krásnu a šarmantnú sestru a práve ona stvárnila jednu z hlavných postáv nového videoklipu Mám ťa rád. O réžiu klipu sa postaral mladý filmár Raymond Petrík.

Keď sme oslovili Raymonda, zaslali mu pieseň a následne sa stretli, bol z tejto spolupráce nadšený. Réžiu sme nechali celú na neho. Jedinú vec, ktorú sme chceli v klipe mať, boli Košice. O tých sa v texte totiž aj spieva. Myslím, že výsledok je skvelý, tak pevne verím, že klipom potešíme všetkých fanúšikov, dodal Matúš Fifik.

Novú skladbu Mám ťa rád skupina Sám Sebou nahrala opäť v hudobnom štúdiu 7 v Prešove pod producentským dohľadom Randyho Gneppu a už na najbližších koncertoch ju kapela predstaví aj naživo.