Skutočné umenie má meno Petrolej

Peter Nagy predstavil klip k ústrednej skladbe najnovšieho albumu Petrolej. Minimalistický klip s rovnakým názvom má na konte uznávaný fotograf Ľubo Špirko, ktorý video nakrútil na jednu kameru. Peter Nagy vydal nový radový album po dvanástich rokoch a nahrávke sa mimoriadne darí. Má za sebou už tretiu reedíciu.

Klip je veľmi jednoduchý, len na jednu kameru. Ale absolútne spĺňa moje predstavy. Mám rád jednoduché klipy práve tohto typu. Keď je klip veľmi výpravný, vtedy to, čo divák vidí, ho presmeruje zvyčajne inam, než si predstavoval pri počúvaní piesne bez videa. Je to ako keď poznáte príbeh z knihy, a potom to niekto sfilmuje, ale je to iné, odlišné od vašej fantázie, vysvetľuje hitmaker Peter Nagy.

Od Ľuba Špirku, ktorý klip nakrútil, som sa pred dvasiatimi rokmi učil remeselné základy profi fotenia. Dnes sa venuje profesionálne aj videu. Mám z toho fajn pocit, že ma nikto nenútil vo videu robiť to, čo nechcem. S Ľubom to bola veľká pohoda, opisuje radosť z práce na videu Peter Nagy. V lete sme robili už tretiu reedíciu albumu, takže sa predáva nad moje očakávanie. Podľa odozvy fanúšikov som fakt milo prekvapený, ako citlivo a detailne vnímajú texty piesní. Celý album je predovšetkým o túžbe po slobode a na to človek musí rokmi dozrieť, aby vnímal naplno, čo slovo sloboda v skutočnosti znamená. Chcem sa aj touto cestou poďakovať fanúšikom za nádherné komentáre plné pochopenia, neskrýva radosť legendárny spevák.