Slipknot prídu s Ukrajincami

Americká nu-metalová skupina Slipknot, ktorá sa fanúšikom tvrdej muziky predstaví už začiatkom augusta, do Bratislavy privezie špeciálneho hosťa, ukrajinskú kapelu Jinjer. Divokí muzikanti známi svojimi vystúpeniami v maskách, ktorí aktuálne brázdia svetom so svojím turné, na Slovensku odohrajú svoj prvý koncert3. augusta 2022 na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Fanúšikovia metalu sa môžu tešiť na prierez 25-ročnej tvorby mimoriadne populárnej kapely, ale aj na piesne z ich posledného štúdiového albumu We Are Not Your Kind, ktorý vydali v roku 2019. Je dosť možné, že počas koncertu zaznie, napríklad aj najnovší singel The Chapeltown Rag, ktorý sa objaví na pripravovanom nosiči, a možno aj oveľa viac noviniek.  Frontman skupiny Corey Taylor totiž, v jednom z rozhovorov, len nedávno ohlásil, že vydanie novej štúdiovky je na spadnutie. Momentálne nemáme presný dátum, ale som tu, aby som povedal, že nebudete čakať veľmi dlho. Do pekla, sľubujem vám, že budete mať novú zasranú hudbu Slipknot sakra čoskoro!

Na koncert v našich končinách sa hudobníci rozhodli pozvať hostí, ktorí vo svete tvrdej muziky za posledné roky zaujali metalovú komunitu! Reč je o ukrajinskej kapele Jinjer, ktorá si na konto úspechov pripísala ocenenie – Najlepšia ukrajinská metalová hudobná skupina roka 2013, ale aj, vďaka svojej neúnavnej tvrdej práci, viac ako 250 miliónov streamov/vzhliadnutí na všetkých hudobných platformách, či miliónové videnia na youtube a stala sa tak jednou z najhorúcejších a najvzrušujúcejších kapiel moderného metalu.

Bratislavskému publiku sa zoskupenie predstaví v aktuálnom zložení so speváčkou Tatianou Shmayluk. Aj ukrajinskí hudobníci sa chystajú už veľmi skoro vydať nový nosič, ktorý sa bude volať Wallflowers.