Zuzana Mauréry zažiari na doskách pražského divadla Studio Dva

Zuzana Mauréry & Vojtěch Kotek v predstavení Ženy prežijú (Zdroj foto & info: Divadlo Studio Dva)

Na úspešné leto nadväzuje v divadle Studio Dva sezóna plná noviniek. Okrem premiéry hry Moje tango, ktorou oslávi 20. septembra päť rokov fungovania na Václavskom námestí, otvorí v polovici októbra komorný priestor v ulici Na Perštýne 6.

Neuveriteľných 100 predstavení 15. ročníka Metropolitného leta hereckých osobností navštívilo 39 600 spokojných divákov. Prehliadka sa uskutočnila na Letnej scéne Vyšehrad, v kamennom divadle na Václavskom námestí a novo aj na Letnej scéne Tvrz Divic. Žiadne z plánovaných predstavení pod šírym nebom nemuselo byť z dôvodu nepriazne počasia zrušené. Novinkou tohto letného hrania bol nultý ročník Leta ochotníckych divadiel, ktorý prilákal viac ako 2 000 divákov. Naopak už po piaty raz sa konala prehliadka bratislavských divadelných súborov. Šesť predstavení Leta slovenských hviezd videlo 3 200 divákov.

Prvou novinkou jesene bude česká premiéra britskej hry Rona Hutchinsona Moje tango. V réžii Dariny Abrahámovej a Šimona Cabana sa v predstavia Jitka Schneiderová a Roman Zach. Presne 20. septembra týmto predstavením divadlo oslávi päť rokov fungovania v Paláci Fénix na Václavskom námestí. Od slávnostného otvorenia 18. septembra 2013 sem za divadlom či koncertom prišlo už 888 tisíc návštevníkov. Darčekom nielen pre nás a našich hercov, ale predovšetkým pre verných divákov, ktorí si k nám za ten čas našli cestu, je otvorenie Malej scény v ulici Na Perštýne 6 na Prahe 1. V komorndj sále začneme hrať 16. októbra 2018, dodáva Michal Hrubý, producent divadla.

V exkluzívnom priestore pre iba 200 divákov nájdu svoje miesto obľúbené hry z repertoáru divadla a tiež novinky, ktoré sú pripravené špeciálne pre túto scénu. Začína sa obnovenou premiérou hry Ženy prežijú v hlavných úlohách s Vojtěchom Kotkom, Janou Krausovou, Jitkou Schneiderovou, Annou Šiškovou, Zuzanou Mauréry a Gabrielou Míčovou.

Menšia sála ponúka viac možností hrať texty, ktoré by sme na veľkej scéne nemohli uviesť. Intímna atmosféra umožní divákom vychutnať si skvelé herecké výkony takmer na dosah ruky, popisuje zámer Michal Hrubý. V ulici Na Perštýne nájdu svoje miesto aj hostia zo Slovenska a Brna.