Slíže s Kafe na spoločnom turné

Skupiny Horkýže SlížeIneKafe vyrazia na jar budúceho roku na historicky prvé spoločné Slíže & Kafe po 100 rokoch Tour, na ktorom si fanúšikovia užijú dva plnohodnotné programy s množstvom hitov a celkovo vyše trojhodinový rockový nášup. Predskokanom na turné bude skupina Zoči Voči. Kapely  prídu 12. apríla do Košíc, 19. apríla do Žiliny, 25. apríla do Bratislavy10. mája do Banskej Bystrice.

Horkýže Slíže registrujem od pesničky Horí ti maštaľ, asi od toho momentu sa aj stretávame na festivaloch. Roky v podstate ukázali, že sme v rámci česko-slovenskej scény prakticky jediné dve kapely v takmer podobnom žánri. Okrem toho sme časom zistili, že sme kapely, ktoré nepoužívajú na koncerte halfplayback. Postupne sa z nás stali celkom dobrí kamoši a tak sme si tento rok povedali, že čo takto vyskúšať spoločné turné. Tiež sme si všimli, že máme slušný prienik fanúšikov, to znamená že tak ako my, tak aj oni, máme fanúšikov, ktorí počúvajú ich aj nás, s úsmevom hovorí Vratko Rohoň, líder kapely IneKafe, ktorá funguje už 28 rokov.

Tešíme sa na našich fanúšikov. S IneKafe nás spája aj kamarátske puto a preto konečne po sto rokoch dozrel čas vyraziť spoločne na cesty. Máme v hlavách kopec nápadov, ktoré budeme postupne realizovať. Fanúšikovia sa okrem skvelých koncertov môžu tešiť aj na spoločný merch. Chystáme aj nejaké prekvapenia, ktoré si zatiaľ necháme pre seba, dopĺňa Peter Kuko Hrivňák z Horkýže Slíže.